Junajtedu pripao veliki derbi protiv Liverpula: Sančo i Rašford poveli "Crvene Đavole" na put izlaska iz krize (VIDEO)

Veliki derbi između Mančester Junajteda i Liverpula na "Old Trafordu" pripao je domaćem timu.

Poslije dva uvodna ubjedljiva poraza na startu sezone “Crveni Đavoli” su protiv najljućeg rivala odigrali sjajno i stigli do pobjede od 2:1 koja će ih možda izvesti na put izlaska iz krize u kojoj su se nalazili u prethodnom periodu.

U 11. minutu Entoni Elanga je izašao sam pred gol gostiju, poslao je loptu pored nemoćnog golmana Alisona Bekera, ali je ona pogodila stativu.

Međutim, to je bila najava pogotka, a njega je na sjajan način postigao Džejdon Sančo.

Dobio je loptu od Elange negdje oko bijele tačke, a zatim je sjajnim potezima prevario Džejmsa Milnera, pao je i Alison, da bi lijevokrilni fudbaler Junajteda uputio loptu u nebranjeni ugao.

Poslije desetak minuta igre u nastavku Markus Rašford je dobio dobar pas, brzinski je došao do vrha šesnaesetraca i zatim pored čuvara mreže Liverpula poslao loptu u bliži ugao.

Sudije su koristile VAR tehnologiju i utvrdile da se nije nalazio u ofsajdu.

Isti igrač je imao još dvije odlične prilike da “potopi” rivala, ali mu je Alison jednom skinuo mudar udarac u donji ugao, dok je drugi put šutirao u malo iznad prečke.

Poslije nekoliko dobrih intervencija Davida De Hee dramu u finišu meča donio je Mohamed Salah koji se najbolje snašao u gužvi pred golom Mančester Junajteda i poslao loptu u mrežu.

Ipak, “Redsi” nisu imali snage da dođu i do drugog pogotka i boda, a još uvijek su bez pobjede u ovoj sezoni.