JURIŠ NA PETI TROFEJ Đoković u finalu Vimbldona

Novak Đoković je u finalu Vimbldona ! Srpski teniser je savladao upornog Roberta Bautista Aguta sa 3:1, po setovima je bilo 6:2, 4:6, 6:3 i 6:2 u nedjelju će se boriti za peti trofej na najprestižnijem Grend slemu.

FOTO EPA/WILL OLIVER

U prvom setu dominacija Đoković. Srpski teniser se sjajno kretao, odličnim udarcima je pravio velike probleme Agutu, koji nije imao rješenja za njegovu igru. Odmah je napravio brejk, poveo 3:0, a zatim to sve potvrdio u finišu prvog seta za 6:2.

Španac je pokazao svoju upornost u drugom setu. Bautista Agut je uspio da napravi brejk u trećem gemu, stekne sigurnost i onda nametne svoju igru sa puno razmjena. Novak se u ovom setu mučio i odigrao je možda i najlošiji period na ovogodišnjem turniru.

FOTO EPA/ANDY RAIN

Srpski teniser je napokon uspio da u šestom gemu trećeg seta napravi brejk. Međutim, još jednom se pokazalo koliko je borben Španac. Uspio je da dođe do dvije brejk lopte na servis rivala. Đoković je to sve spasio i osvojio gem za 5:2, a zatim je sačuvao prednost na svoj servis i dobio treći set.

Na startu četvrtog seta najbolji teniser svijeta nije uspio da realizuje tri brejk lopte. Propušteno je brzo nadoknadio. Đoković je izuzetno podigao nivo svoje igre. Krenuo je da pogađa vinere i superiorno je došao do 5:1. Agut je smanjio na 2:5, ali bilo je to sve što je Španac uspio u ovom meču iako je na servis rivala spasio čak četiri meč lopte.

Đoković se tako plasirao u 25. finale na Grend slemovima. Juriće petu titulu na Vimbldonu (2011, 2014, 2015, 2018), te 16. na Grend slemovima. Ovim trijumfom probio se na treće mjesto vječne liste Vimbldona po broju pobjeda, jer je ostvario 71. trijumf i izjednačio se sa bivšim trenerom Borisom Bekerom.