JUVENTUS MOŽE I BEZ RONALDA Morata donio slavlje Italijanima

Juventus je pobjedom krenuo u novu sezonu Lige šampiona. Ekipa iz Torina je slavila u Kijevu 2:0, a strijelac oba gola bio je Alvaro Morata.

Italijani su i u prvom dijelu bili bolji rival, velike probleme domaćim pravio je Federiko Kjeza ali nisu došli do gola.

U nastavku je Alvaro Morata uspio dva puta da se upiše u strijelce. Prvo se odlično pozicionirao u 48. minutu i nakon toga uspio da odbijenu loptu proslijedi u mrežu.

Sve dileme je riješio u 84.minutu. Kvardado je centrirao a Morata sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu još jednom. Inače trener Dinama Mirčea Lučesku je postao najstariji stručnjak u istoriji Lige šampiona

Briž je u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede u Rusiji protiv Zenita 2:1. Nakon lošeg prvog dijela u drugom su ekipe bile puno bolje. Gosti su poveli golom Denisa, da bi izjednačenje donio Dejan Lovren sjajnim udarcem sa 20 metara.

Ipak u sudijskoj nadoknadi Šarl de Ketelat je sjajno pratio akciju i postigao gol vrijedan tri boda.