KAKAV MEČ U PIONIRU Zvezda, vodila, kockala se, pa izgubila

Košarkaši Crvene zvezde su u 14. kolu Evrolige pretrpjeli deseti poraz ove sezone u Evroligi. U veoma uzbudljivom meču crveno-bijeli izgubili su od Albe rezultatom 90:84 nakon produžetka.

Bio je to pravi košarkaški rolerkoster, dovoljno je pomenuti samo da je Zvezda imala plus 14 u posljednjoj četvrtini, da bi na minut i po do kraja gubila 72:71, a na kraju četvrte dionice bilo je nerješeno. Presudila je znatno bolja igra gostiju u dodatnih pet minuta.

U nekoliko navrata se činilo da je Zvezda odradila sve što treba i da će bez puno muka završiti ono dobro započeto, da bi na ravno dva minuta do kraja pri rezultatu 71:71 Džoni O'Brajant napravio faul u napadu i učinio Albi da dođe do prvog vođstva još od prvog kvartala.

Nego, krenimo redom.

Moglo je mnogo, mnogo bolje da se završi prvo poluvrijeme, s obzirom da je Zvezda imala i 11 poena viška, ali je brzo i suviše naivno ispustila razliku. No, nije važno šta će biti na poluvremenu, već s kojim rezultatom će se završiti utakmica.

Kod Zvezde je u tom periodu meča Volden imao devet poena, četiri asistencije i jedan skok, te bio pravi lider ekipe sa Malog Kalemegdana. Poen manje ubacio je Dobrić, a po četiri imali su O’Brajant, Rit i Jagodić Kuridža, uz isti broj skokova i tri završna dodavanja. Kod Albe sedam poena imao je Lo, dva poena i četiri asistencije Siva, pet poena i dva skoka skupio je Gifaj, šest poena ima Timan, pet Šnajder, a četiri Sikma, uz isto toliko uhvaćenih lopti.

I za treću dionicu se činilo da će biti prelomna, ali nije bilo tako. Dobro je počela Zvezda, ređali su se dobri potezi – pogotovo onaj Ognjena Dobrića kada je iz ofanzivnog skoka prikucao loptu u koš za plus 11, koliko je Zvezda imala i u drugoj deonici. Uslijedila je i trojka Boriše Simanića za tada maksimalnih 14 razlike, dok je plus 16 bila najveća prednost koju je Crvena zvezda imala.

Gosti su pokušali da odgovore, ali ih je prvim poenima u utakmici tek u finišu trećeg perioda presjekao Džordan Lojd. Pomenuti Amerikanac je postao najbitnija figura u finišu meča koji je završio sa 21 poenom, što nije bilo dovoljno za trijumf njegovog tima.