KAKAV PREOKRET Zvezda od "minus 21" do trijumfa, JUNACI Štimac i Panter

Košarkaši Crvene zvezde su napravili veliki preokret u Lionu i stigli do veoma bitne pobjede u borbi za plasman među osam najboljih, odnosno četvrtfinale Evrolige.

Asvel je u drugoj četvrtini imao 21 poen prednosti, ali je srpski klub odličnom igrom u trećem i četvrtom periodu stigao trijumfa od 83:80.

Junak pobjede bio je Vladimir Štimac, koji je u ključnim momentima “lupio” dvije blokade i postigao trojku na dva minuta prije kraja, kojom su se crveno-bijeli “odlijepili” na šest poena prednosti.

Neshvatljivom greškom Pantera Zvezda je izgubila lotptu u napadu koji je počeo 25 sekundi prije kraja, pa su domaći izjednačili na 80:80, ali je pomenuti igrač postigao trojku na manje od dvije sekunde prije kraja.

To je bio konačan rezultat, jer domaći nisu imali dovoljno vremena da organizuju napad i dođu do novog izjednačenja, te odvedu meč u produžetak.

Ekipa moskovskog CSKA je rutinski savladala Bajern u Minhenu sa 84:77.