KAKVA DRAMA FMP udaljio Mornar od plej-ofa

Nevjerovatan meč su odigrali FMP Železnik i Mornar. Puno preokreta, dobrih poteza a na kraju su slavili Panteri 94:92 i tako Mornar udaljili iz borbe za plej-of.

FMP Železnik je odigrao najbolje poluvrijeme ove sezone Ubacili su 60 poena indisponiranom Mornaru i imai plus 15 na poluvremenu. Potpuno su dominirali u skoku gdje su imali 23 uhvaćene lopte u odnosu na sedam koliko su imali gosti.

Mornar je međutim u trećoj četvrtini napravio nevjerovatan preokret. Ovaj period igre su dobili 27:10 na krilima Jeremića i Vajtheda, pa su na kraju ovog perioda imali plus dva 72:70.

I kad se činilo da će Mornar prelomiti meč u svoju korist uslijedio je preokret FMP Železnika. Beograđani su pojačali odbranu pogodili svoje šuteve prije svih Čović i Radonjić pa je domaći tim otišao na plus 10(89:79). Ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Odlični Vajthed je još jednom pokrenuo goste koji su preokrenuli na 92:90. Međutim FMP je uspio da još jednom preokrene  dođe do 94:92 poenima Šešije na asistenciju Čovića.Do tada sjajni Vajthed je promašio šut za pobjedu.

Filip Čović je imao 36 poena a Nenadić 21, dok je na drugoj strani sjajni Vajthed ubacio 25 poena većinu u drugom dijelu.