KAPITEN SRBIJE KRATAK " Ovo nije smjelo da se desi"

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Vladimir Lučić bio je utučen poslije poraza od Italije u osmini finala Evropskog prvenstva.

Srbija je poražena od Italije rezultatom 94:86 i ispala je sa Evrobasketa. Sredinom treće četvrtine Italijani su preokrenuli meč, „orlovi“ su loše reagovali u odbrani i uslijedio je težak poraz.

– Mislim da smo ušli u nervozu, promašili dosta otvorenih šuteva. Oni su ubacili svoje šuteve, dobili samopouzdanje. Mi smo ušli u kontraritam i to ne smije da se desi i to je to. Razočarenje je ovo i težak poraz, kaže Lučić i nastavlja:

– Počeli su da nam stvaraju dosta problema u pik en pop igri sa centrom, nismo se snašli s tim. Veliki broj koševa su ubacili spolja u četvrtoj četvrtini, a mi smo to promašivali i to je razlika, zaključio je kapiten.

Lučić ističe da ih nisu zavarali slabiji rivali u grupi.

-Ne, slabiji protivnici iz naše grupe su prošli dalje… Imali smo i prave provjere protiv Turske i Grčke, imali smo dovoljan broj jakih utakmica. Dobro smo mi otvorili utakmicu, igrali dobro veći dio meča, pa pali. Dozvolili smo im da dobiju samopouzdanje i reagovali su na trenerov šou. Skupili su se i reagovali. Zasluženo je pobijedila Italija, kao što je rekao i selektor poručio je Lučić