KONAČNO POBJEDA ZVEZDE Poslije pet poraza u Evroligi pala Valensija

Košarkaši Crvene zvezde su porazili Valensiju 76:73 u okviru 15. kola Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića su prekinuli niz od čak pet uzastopnih poraza u elitnom takmičenju.

Meč je bio izuzetno uzbudljiv, crveno-bijeli su zahvaljujući nizu grešaka ispustili 12 poena razlike u drugom poluvremenu, ali su ipak uspjeli da trijumfuju zahvaljujući fenomenalnoj roli Džordana Lojda.

Uskoković je sjajnim prodorom otvorio utakmicu, dok su gosti tri puta pokušali da pogode za tri poena, ali nisu uspeli. Lajberi je trojkom doneo prednost domaćinu, koju je trojkom poravnao Volden, a onda i vratio prednost crveno-belima.

Držali su egal crveno-bijeli u nastavku, sve dok gosti nisu ušli u seriju trojki, koja im je omogućila da se odlijepe i stignu do šest poena prednosti. Dobrim rješenjima u finišu prvog perioda, crveno-beli spuštaju na “minus dva”, pred odlazak na mini-odmor (20:22).

U drugoj četvrtini crveno-bijeli igraju bez greške, na krilima Džordana Lojda. Jednostavno sve što zamislie, izabranici Saše Obradovića i uspijevaju da izvedu na parketu, što im je, poslije serije 13:2, donelo i maksimalnu prednost u dosadašnjem delu meča od devet poena.

Do kraja su gosti pokušali da odgovore trojkama, što su djelimično i uspjeli, ali nisu imali pravi odogovor na odličnu igru crveno-belih na obe strane terena.

Valensija je taman krenula da se vraća u trećem periodu, da bi odgovorio Džoni O'Brajant. Sjajna minijatura američkog centra čiji je svaki potez na terenu bio odmjeren, kako u napadu – tako u odbrani. Za razliku od nekih prethodnih mečeva, nije uzimao loše šuteve već je igrao pametno.

Poslije dužeg vremena crveno-beli imaju samo pet poena prednosti, iako su već zagazili u kontru kojom su mogli da povedu sa makad deset razlike. Povukli su loptu crveno-beli, a onda se oglasio sudija Lamonika i svirao zakašnjeli faul, iako nije bio na delu terena za takvu odluku. Saša Obradović se samo uhvatio za glavu. da bi odmah zatim Martin Hermanson ubacio trojku.

Onda loš period Korija Voldenda. Najpre je odugovlačio i bacio ceo jedan napad nakon što je loše šutirao u poslednjim sekundama, da bi onda faulirao Majka Tobija koji je uz to postigao koš, pa i dodatno bacanje za prednost od samo jednog poena domaćeg sastava, a bilo je plus 12 pre osam minuta.

Duop Rit je pogodio trojku za otvaranje poslednjeg kvartala, ali je na isti način odgovorio Puerto. Crveno-bijeli su napravili nekoliko dobrih poteza i poveli sa tri razlike, a onda prava propast u svega par sekundi. Džordan Lojd najpre nije mogao da izvede loptu, to je prepustio Davidovcu koji je iz auta dodao Marku Jagodiću-Kuridži, a on je odmah izgubio, a potom i faulirao Vilijamsa koji je pogodio uz prekršaj i bacanje za izjednačenje.

Poslije nove izgubljene lopte Marka Jagodića-Kuridže, takođe nakon dodavanja iz auta, Puerto je bacanjima doneo prednost gostima nakon dugo vremena. Sasvim nevjerovatno, ali je onda uslijedila nova izgubljena lopta Zvezde što je u ovom periodu utakmice bila najupečatljivija stvar. Međutim, briljirao je u finišu Džordan Lojd koji je bio najzaslužniji za trijumf crveno-belih. Da bi Dejan Davidovac na minut i 16 do kraja pogodio izuzetno težak šut, van balansa.