Košarkaši Partizana bolji od Mornara u Klužu

Pripremni period je specifičan, ne treba uvijek gledati rezultate, ali utisak je da u Partizanu za sada mogu da budu zadovoljni kako sve funkcioniše. Poslije dvije pobjede u Poljskoj, crno-bijeli su ove subote na pripremnom turniru u rumunskom Klužu došli do trijumfa nad Mornarom sa 77:60 (21:14, 20:16, 18:9, 18:21).

Suštinski pobjeda Partizana nije dolazila u pitanje, Beograđani su konstantno dizali prednost. Sedam poena je bilo na kraju prve dionice, 11 na poluvremenu, a treći period je poslužio da se srpski tim dodatno odlijepi i prelomi utakmicu. Partizan je otišao dobrom igrom na 20 razlike, pa i preko, i tu se nije postavljalo više pitanje pobednika.

Poslednja četvrtina je bila malo slabija za Partizan i time sigurno neće biti zadovoljni, ali sveopšti utisak je pozitivan. Zanimljivo je da će ove ekipe igrati već u trećem kolu ABA lige u Baru tako da je ovo bila dobra priprema za crno-bijele upravo za tu utakmicu.

Mornar je ovog ljeta mnogo uložio, doveo je dosta stranaca, imena kao što je Džejkob Pulen, ali to sve barem na ovom meču nije bilo ni izbliza dovoljno.

Trener Partizana Andrea Trinkijeri je na ovoj utakmici dao šansu mladom centru Dušanu Miletiću koji je imao neke dobre poteze i zakucavanja, kao i Đorđiju Jovanoviću.

Volden i Tomas su bili standarno dobri, obećavaju i igre Jaramaza i opet raspoloženog Zagorca, tako da u ovom momentu strateg Beograđana može da bude vrlo zadovoljan kako njegova ekipa izgleda. U finalu ovog turnira srpski tim će da igra protiv pobjednika susreta između domaćina Kluža i turskog Fenerbahčea.