KRAJ SNA Zvezda eliminisana iz Lige šampiona

Kraj sna za juniore Crvene zvezde! Danski Midtjiland je pokazao svoju snagu i savladao je beogradski tim na stadionu Voždovca sa 3:0, te izborio plasman u četvrtfinale Lige šampiona, te pokvario rođendan “crveno-bijelog” kluba. Iskusniji i stariji gosti su uspjeli da iskoriste svoje šanse, a treba napomenuti da većina domaćeg tima i naredne godine može da igra ovo takmičenje.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Domaći su prvi zaprijetili preko Burmaza u devetoj minuti. Zatim je uslijedio period igre između dva šesnaesterca a Danci su u 37. minuti pokušali udarcem iz daljine. Midtjiland je poveo u 43.minuti. Nakon duplog pasa Simpsira i Sorensena, Lukić je oborio gostujućeg igrača a Nikolas Madsen je pogodio sa bijele tačke.

Danci su zatim izdržali prvi nalet Zvezde na startu drugog dijela i onda je dočekao šansu iz kontranapada. Sjajan pas je uputio Simpsir za Sorensena i Danci su došli do 2:0. Isti igrač je povećao na 3:0 u 74.minuti.

Zvezda je činila sve da dođe barem do počasnog gola a Babić je u 84. minuti pogodio stativu.