Kraj snova o tituli: Liverpul ponovo razočarao svoje navijače

Fudbaleri Vest Hema i Liverpula remizirali su u Londonu rezultatom 2:2, u premijernoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige.

Liverpul Vest Hem

Ako je neko uopšte i vjerovao da Liverpul može do titule nakon poraza od Evertona prije tri dana, sada je i definitivno razuveren. “Redsi” imaju 75 bodova, dva manje od Arsenala i jedan manje od Mančester sitija. Ali, od “tobdžija” imaju meč više, a od “građana” čak dva.

Vest Hem je na osmoj poziciji na tabeli sa 49 bodova na svom kontu.

Vest Hem je prvi poveo. Džerod Boven je udarcem glavom sa nekih 7-8 metara poslao loptu u mrežu, za 1:0.

Liverpul je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa i izjednačio već u 48. minutu.

Luis Dijaz je povukao po lijevom boku i odložio loptu za Endija Robertsona, a Škot je efektim udarcem lijevom nogom, iz koraka, pogodio željeno mjesto sa nekih 14 metara, za 1:1.

Nastavili su “redsi” da atakuju, “obruč” oko gola Areole sve sve više stezao, pa je domaći tim natjeran na novu kapitulaciju u 65. minutu.

Trent je izveo korner sa lijeve strane posle kog je nastala velika gužva u kaznenom prostoru, lopta je stigla do Gakpa, on je raspalio iz sve snage sa linije peterca, pogodio Ogbonu u stomak, koji je prevario Areolu i postigao autogol, za 1:2.

Sjajni Boven je uputio perfektan centaršut sa desnog boka, a Antonio je “zaplivao” kroz vazduh, iskoristio loše postavljanje Kvansaha i glavom sa osam metara smjestio loptu u same rašlje, za 2:2 u 77. minutu.