KRAJ ZA NOVAKA Ništa od odbrane titule, ima li razloga za brigu pred najvažniji turnir sezone

Srpski teniser Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu mastersa u Rimu, od Danca Holgera Runea sa 1:2 u setovima.

Novak Đoković u Rimu

Nakon 2 sata i 16 minuta igre, po setovima je bilo 2:6, 6:4, 2:6.

U meču koji je sadržao sve od vrhunskog tenisa, do prekida zbog kiše i sukobima sa sudijom, bolje se snašao mladi Danac koji se plasirao u polufinale.

Novak je odigrao očajan prvi set i bio potpuno nemoćan, posebno na riternu gdje nije uspio da pročita servis protivnika.

U drugom setu Novak je podigao nivo igre i poveo sa 5:3 u gemovima kada je servirao za izjednačenje, ali je ipak Rune je došao do brejka.

U narednom gemu kiša je prekinula spektakl, ali se nakon povratka na teren dvojice tenisera Novak bolje snašao i brejknuo rivala za izjednačenje u setovima.

Ipak, u trećem setu vidjeli smo preslikan scenario kao u prvom. Rune se sjajno krentao po terenu, stizao je sve, a Novak nije uspio da nađe način da prije svega sačuva svoj servis, a ni da ugrozi protivnikov.

Novak se u toku meča žalio na povredu lakta, što bi moglo da zabrine njegove navijače pred početak najvažnijeg turnira u sezoni, Rolan Garosa.

Đoković je branilac titule u Rimu, a od narednog ponedjeljka biće 2. teniser svijeta.