KRAJ ZA SARAJEVO Dinamo Brest slavio za prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Fudbaleri Sarajeva završili su nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Bordo tim je u meču 3. kola poražen od Dinamo Bresta rezultatom 2:1.

Već u trećem minutu ekipa Dinamo Bresta došla je u vođstvo, međutim, izabranici Vinka Marinovića uspjeli su doći do izjednačenja golom Gordječuka. Lopta je ubačena sa desne strane, fudbaler Dinama našao se na pravom mjestu, šutirao, a na putu do gola lopta je zakačila Milićevića promijenila smijer i završila u golu.

Sarajevo je izjednačio u 34. minutu. Rahmanović je dobio loptu u šesnaestercu, u padu je pronašao Dokanovića koji je snažno šutirao i svoj tim doveo do izjednačenja.

Na otvaranju drugog dijela meča Dinamo stiže do vođstva, loptu sa lijeve strane zakačio je Dialo i pogodio mrežu. Nakon ovog pogotka i Sarajevo je postiglo pogodak, Strijelac je bio Ahmetović, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Pokušavalo je Sarajevo da dođe do izjednačenja, imalo nekoliko dobrih prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Tatar je zaprijetio u 80. minutu, dobro je šutirao sa ruba šesnaesterca ali se rezultat nije promijenio.