Krupa osvojila bod na "Grbavici", mogla i do pobjede (VIDEO)

Krupa je remizirala protiv Željezničara 1:1 na “Grbavici”, a ekipa Branislava Krunića itekako može da žali za prilikama u finišu meča kad je mogla doći i do tri boda. Elvir Koljić se golom najvjerovatnije oprostio od premijerligaša i odlazi u belgijski Vasland Beveren.

Željezničar je praktično poveo iz prvog pravog napada. U sedmoj minuti Ćurjurić je proslijedio loptu do Zeca koji je odlično uposlio Sulejmana Krpića. Napadač sarajevskog tima je odlično reagovao i pogodio za vođstvo.

U 11. minuti domaći tim je imao veliku šansu da poveća prednost. Bakrač je pogodio prečku. Krupa je prvu šansu imala šest minuta kasnije kad je pokušao udarcem iz daljine Crnov.

Blagojević je imao pokušaj u 26. minuti i poslao loptu preko gola. Kako je utakmica odmicala, Krupa je sve više preuzimala igru i onda zaprijetila u finišu prvog dijela. Dujaković je opasno zaprijetio, a Bakrač je izbacio u korner. Nakon njega je premijerligaš iz kanjona Vrbasa tražio penal, nakon što je Bogičević igrao rukom u šesnaestercu.

Sudija Goran Paradžik je samo pokazao žuti karton Igoru Makitanu, pa su gosti čini se oštećeni.

Domaći tim je bio ofanzivniji na startu drugog dijela. Igrači Željezničara su prijetili udarcima iz daljine, ali je Kutić bio siguran. Krupa je zaprijetila u 59 minuti i iz teške situacije Elvir Koljić nije uspio da zatrese mrežu.

Ipak do izjednačenja gost dolaze u 69 minuti. Milanović je sve sjajno odradio, oslobodio se čuvara i odigrao u prostor za Koljića koji rutinski trese mrežu Željezničara.

Nastavio je tako sa sjajnom golgeterskom serijom i  najvjerovatnije se i oprostio od Premijer lige BiH.

U finišu utakmice gosti su imali dvije velike šanse da naprave potpuni preokret. Prvo je u 81. minuti Dujaković sjajno šutirao, a Vedran Kjosevski odbranio. Pet minuta kasnije još bolja prilika. Sjajna kontra Krupe, Koljić je uposlio Crnova koji je promašio praktično prazan gol.

Zatim je i domaći tim zaprijetio preko Zeca čiji udarac je odbranio Kutić. Zatim je isti igrač pogodio i prečku.

Željezničar – Krupa 1:1(1:0)

Plasman: Sarajevo 14, Željezničar 14, Široki Brijeg 13, Sloboda 11 , čelik 11, Radnik 10, Krupa 10, Zrinjski 9, Gošk 6, Tuzla 4, Zvijezda 3 , Mladost 3.

Parovi 8. kola: Čelik –Sarajevo, Tuzla –Zvijezda 09, Krupa – Zrinjski, Široki Brijeg –Željezničar, Radnik –Gošk, Mladost Doboj Kakanj- Sloboda.