Larkin donio titulu Efesu

Košarkaši Efesa osvojili su 14 . titulu šampiona Turske nakon što su u odlučujućoj utakmici savladali Fenerbahče 89:74 i slavili sa 4:3 u seriji. Ovo je prva titula za pomenuti tim nakon deset godina.

FOTO BC ANADOLU EFES

Nakon velike borbe domaćin je u finišu druge četvrtine napravio seriju 6:0 kojom je stekao prvu osjetniju prednost 44:37.

U nastavku je Efes na krilima Šejna Larkina i Vasilija Micića došao i do plus 21 i tada je bilo jasno da će osvojiti titulu.

Najbolji u velikoj pobjedi Efesa bio je nezaustvaljivi Šejn Larkin sa 38 poena. Pratio ga je Vasilije Micić sa 20 poena, uz četiri asistencije. U gostujućoj ekipi Kostas Slukas je imao 21 poen. Nikola Kalinić je postigao 19 poena, za Marko Gudurić 11 poena.