Lider slavio u derbiju: Krupa bolja od Zvijezde 09

Ekipa Krupe je napravila novi korak ka osvajanju šampionske titule u Prvoj ligi Republike Srpske.

Izabranici trenera Vladimira Ilića su u derbiju 24. kola kao gosti savladali Zvijezdu 09 sa 3:2 i tako zadržali četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slobodu iz Novog Grada, odnosno pet u odnosu na dobojsku Slogu koja je treća.

Bijeljinski tim je ovim porazom najvjerovatnije otpao iz bitke za plasman u Premijer ligu, jer sada ima osam bodova manje od lidera.

Luka Babić je doveo svoj tim u vođstvo u 12. minutu, da bi izjednačenje domaćima donio Slaven Stjepanović tri minuta kasnije.

Igrao se 25. minut kada je nemanja Vidović sjajnim pogotkom donio novu prednost gostima, a četiri minuta nakon toga Stjepanović je opet stvari vratio na početak.

Ipak, u 70. minutu rezervista Miloš Perović je pogodio za konačnih 2:3.

Zvijezda 09 – Krupa 2:3.

Plasman: Krupa 59, Sloboda 55, Sloga 54, Zvijezda 09 51, Sutjeska 46, Drina 40, Omarska 36, Tekstilac 32, Ljubić 31, Željezničar 30, Slavija 28, Kozara 23, Modriča 19, Borac 18, Podrinje 18, Budućnost 7 bodova.