LIGA EVROPE Arsenal siguran u Frankfurtu, drama u Nikoziji

Arsenal je u jednom od derbija prvog kola grupne faze Lige Evrope savladao Ajntraht na gostovanju 3:0 i završio njihovu uspješnu seriju na domaćem terenu.

FOTO EPA/ARMANDO BABANI

Englezi su iskoristili svoje šanse i relativno sigurno savladali njemački tim za koji je nastupio Filip Kostić. Poveo je Arsenal u 38.minuti preko Viloka. U 79. minuti isključen je Kor, a gosti su to iskoristili i došli do trijumfa golovima Sake i Obamejanga.

FOTO EPA/KATIA CHRISTODOULOU

Kakav meč je odigran u Nikoziji. Dudelanž je vodio 2:0 na gostovanju, a domaći tim je uspi da napravi preokret. Dva gola povremenog reprezentativca Srbije Andrije Pavlovića i De Vinsentija su dijeli potpuni preokret i kad se činilo da će slomiti rivala, uslijedio je hladan tuš za navijače. Gosti su uspjeli da naprave novi preokret i slave 4:3.

Sevilja je na gostovanju savladala Karabag, a Asmir Begović je bio nemoćan u tri navrata. Mogao je golman BiH da bolje raeguje kod slobodnog udarca Ćićarita.

Bazel je deklasirao Krasnodar 5:0.