LIGA NACIJA Grizman donio preokret Francuskoj

Francuska je preokretom došla do pobjede nad Njemačkom 2:1 u Ligi nacija, a junak trijumfa je bio dvostruki strijelac Antoan Grizman.

FOTO EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT-TESSON

Njemačka je povela u 10.minuti. Kimpembe je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija Milorad Mažić pokazao je na penal. Toni Kros je bio siguran za vođstvo.

Njemačka je opet prijetila. Sane je sjajno uposlio Vernera, ali je Loris na vrijeme istrčao i pokupio loptu. Golman Francuske se istakao i u 24.minuti.

Ginter je odlično zahvatio loptu nakon kornera, međutim Loris je zaustavio i ovaj udarac. Tek u finišu prvog dijela velika šansa za domaće. Olivije Žiru je dobio dobru loptu koju je poslao preko gola.

U nastavku puno bolja igra Francuske. Prvo je Kilijan Mbape umalo donio izjednačenje. Sjajan udarac je zaustavio Nojer. Ipak ni on nije mogao da spriječi gol u 62.minuti.

Antoan Grizman je pogodio glavom iz teške situacije. Uslijedio je još veći pritisak koji se isplatio u 80.minuti. Mats Humels je skrivio penal, koji je realizovao Grizman za pobjedu.