LIGA NACIJA Remi Portugalije i Poljske, značajne pobjede Švedske i Škotske

Portugalija i Poljska su u posljednjem kolu Lige nacija remizirali u meču bez velikog značaja.

FOTO EPA/HUGO DELGADO

Domaćin je poveo golom Andre Silve u 34. minutu, da bi Milik iz penala u 66.minutu donio neriješen rezultat. Ranije je Portugalija ostala sa igračem manje jer je isključen Pereira.

Ovaj remi je najviše razočarao Njemačku, koja će zbog njega u žrijebu za Evropsko prvenstvo 2. decembra biti u drugom šeširu.

U grupi B Švedska je savladala Rusiju sa 2:0, te se plasirala u elitni rang. Strijelci u Stokholmu bili su Viktor Lindelef u 41. i  Markus Berg u 72. minutu.

Značajnu pobjedu, pored Srbije, u Ligi C ostvarila je Škotska, koja je savladala Izrael uz het-trik Džejmsa Foresta, te osvojila prvo mjesto u grupi.