LIGA NACIJA Srbija krenula pobjedom u novo takmičenje, 1:0 protiv Litvanije

Fudbalska reprezentacija Srbije uspješno je počela takmičenje u Ligi nacija. Ekipa Mladena Krstajića, koji je promiješao sastav, na gostovanju u Viljnusu savladala je Litvaniju sa 1:0, golom Dušana Tadića sa bijele tačke u 38. minuti.

FOTO TANJUG/AP

Srbija je mogla i do ubjedljivije pobjede ali je Tadić promašio i penal u 85. minuti. Takođe su tri puta pogodili stativu i jednom prečku, pa mogu da žale za propuštenim šansama. Na kraju su ih Litvanci mogli i kazniti, ali srećom rezultat je ostao nepromijenjen.

Naredni rival je Rumunija.

Tok meča:

89. minut  Radonjić mijenja Kostića.

83. minut – Novi penal za Srbiju. Ovaj put je oboren Veljković. Tadić je ponovo preuzeo odgovornost i… nije pogodio. Golman Litvanije Šetkus je pročitao gdje će šutirati i odbranio je udarac.

82. minut – Lukić u timu Srbije mijenja Matića.

81. minut – Žuti karton za Novikovasa.

79. minut – Prečka! Srbija baš nema sreće. Nakon ubacivanja Kolarova, Mitrović je dobro zahvatio loptu i pogodio prečku. Nakon tri stative još jednom “orlovi” nisu uspjeli da ubace loptu u mrežu.

77. minut – Kolarov ulazi umjesto Rodića.

77. minut – Kakva šansa za Litvaniju. Odličan kontranapad, Černič je bio sam ali na sreću “orlova” nije dobro zahvatio loptu.

Foto Toms Kalnins/EPA

74. minut – Kostić je izašao pred golmana Litvanije, ali je oklijevao previše pa su defanzivci izbacili loptu u korner. Srbija je nastavila sa pritiskom.

73. minut – Izmjena u Litvaniji. Šermas ulazi umjesto Verbickasa. Uveo je selektor još jednog napadača.

70. minut – Šetkus ponovo sjajno brani. Golman Litvanije je zaustavio udarac Živkovića.

66. minut – Mitrović je opet oboren u šesnaestercu, a škotski sudija pokazuje samo da se meč nastavi. Odmah zatim Šetkus brani udarac napadača Srbije glavom.

64. minut – Sjajan udarac Andrije Živkovića. Oslobodio se čuvara i malo je nedostajalo da zatrese mrežu. Lopta je okrznula okvir gola. Srbija baš nema sreće da dođe do 2:0.

60. minut – Domaći tim napokon pred golom Srbije. Pokušali su Litvanci nakon kornera, a nije bilo opasnosti po gol Dmitrovića.

56. minut – Gužva pred golom Litvanije nakon kornera. Odbijenu loptu Maksimović šalje preko gola. Srbija ima potpunu inicijativu i praktično se igra na jedan gol. Domaći tim ima problem da uopšte iznese loptu sa svoje polovine.

Foto Tanjug/AP

50. minut – Veljković nije dobro zahvatio loptu nakon kornera, pa je propala šansa za povećanje vođstva.

48. minut – Žuti karton za Maksimovića.

46. minut – Izmjena u Litvaniji: Vorobjovas je ušao u igru umjesto Kuklisa.

Kraj poluvremena. Srbija vodi sa 1:0 golom Dušana Tadića sa penala.

44. minut – Nakon kornera pokušao je Andrija Živković, ali je poslao loptu preko gola.

41. minut – Žuti karton za Rodića.

38. minut – GOOOOOL Penal za Srbiju nakon prekršaja nad Mitrovićem. Tadić siguran sa 11 metara za 1:0.

Foto David Radanović/RAS Srbija

35. minut – Ponovo pokušaj Litvanaca, ovaj put nakon kornera.

29. minut – Zaprijetili su i Litvanci. Kuklis je nakon kontre pogodio spoljni dio mreže.

23. minut – Maksimović pokušao da iznenadi golmana Litvanije, on odbranio a defanzivna linija otklonila opasnost.

21. minut – Opet stativa, ovaj put Rodić. Bek Crvene zvezde bio u šansi nakon slobodnog udarca. Srbija za sad puno bolja.

16. minut – Nova šansa za Srbiju. Ponovo nije uspio Mitrović, tačnije golman Litvanije je odbranio.

12. minut – Stativa! Velika šansa za Srbiju, Mitrović je pogodio stativu nakon dodavanja Tadića.

7. minut – Pokušaj Živkovića završio preko gola.

2. minut – Prvi pokušaj su imali Litvanci, a Dmitrović je bio siguran. Na drugoj strani Mitrović je pokušao glavom.

1. minut – Utakmica je počela.

Antonio Rukavina igra 50. meč u nacionalnom dresu i dobio je poklon.

Srbija će imati i malu podršku grupice navijača koji su na tribinama i uz zastavu Srbije su obilježja Rusije i Grčke.

Utakmicu u Viljnusu vodiće Robert Maden iz Škotske. Stadion ima tek malo više od 5.000 mjesta.

Poznati su i sastavi za ovaj meč. Selektor Mladen Krstajić je iznenadio sa početnih 11, a mjesto u timu su našli Rodić, Maksimović i Živković. U timu nema Sergeja Milinković Savića, dok je šansu na golu dobio Dmitrović.

Srbija: Dmitrović – Rodić, Milenković, Veljković, Rukavina – Matić, Maksimović, Kostić, Tadić, Živković – Mitrović.

Litvanija: Šetkus – Baravikas, Žulpa, Jankauskas, Klimavičijus, Vajtkunas – Slivka, Verbickas, Kuklis, Novikovas – Černih.