LIGA ŠAMPIONA Bajern se ispromašivao, Realu prednost pred revanš u Madridu

Fudbaleri Real Madrida stekli su minimalnu, ali jako vrijednu prednost savladavši Bajern u Minhenu sa 2:1 u prvom polufinalnom susretu Lige šampiona.

FOTO TANJUG/AP

Domaća ekipa je, uprkos izlasku Robena zbog povrede već u 8. minutu, kontrolisala igru u prvom dijelu susreta, a Kimih je u 28. minutu šutirao iskosa sa desne strane i matirao Navasa, koji je veoma loše reagovao.

Činilo se da će domaći otići na odmor sa prednošću, ali je Marselo veoma preciznim udarcem sa oko 17 metara u 44. minutu pogodio donji desni ugao nemoćnog golmana Ulriha.

U sudijskoj nadoknadi vremena Levandovski je bio u dobroj prilici i šutirao je glavom, ali pravo u Navasa, koji je iz drugog puta uspio da ukroti loptu, tako da je prvo poluvrijeme završeno 1:1.

Veliku grešku Rafinje u 57. minutu iskoristio je Asensio i poslije duplog pasa sa Lukasom veoma preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane pogodio dalji ugao.

Poslije toga domaći su pokušavali da dođu do izjednačujućeg pogotka. Najviše je prijetio Riberi, ali je čuvar mreže “kraljevskog kluba” u nekoliko navrata odlično intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Sa druge strane, gosti su se orjentisali na kontranapade, Ronaldo je u 71. minutu zatresao mrežu, ali mu je gol opravdano poništen jer je prethodno loptu smirio rukom.

Poslije revanša, koji se igra u utorak u Madridu, biće poznato da li će Real stići do svog 16. finala Lige (ranije Kupa) šampiona, pri čemu je 12 puta osvojio pehar.

Petostrukom šampionu Evrope Bajernu će biti veoma teško da izvadi vizu za Kijev i zaigra u svom 11. finalu.

U srijedu će revanš meč odigrati Roma i Liverpul, a prvi susret Englezi su na svom terenu dobili sa 5:2.