LIGA ŠAMPIONA, ZVEZDINA GRUPA Remi Olimpijakosa i Totenhema

U prvom meču grupe B Lige šampiona grčki Olimpijakos i engleski Totenhem su odigrali neriješeno – 2:2.

Domaći fudbaleri su bolje otvorili meč i stvorili nekoliko šansu u prvih 20-ak minuta, pogodili su i okvir gola, a kazna za promašaje stigla je u 26. minutu kada je Hari Kejn sa bijele tačke doveo goste u vođstvo. Prethodno je upravo on oboren u šesnaestercu.

Samo četiri minuta kasnije londonski tim je udvostručio vođstvo, a sjajan sa oko 18 metara gol postigao je Lukas Moura pogodivši gornji desni ugao.

Minut prije odlaska na odmor Danijel Podense je preciznim udarcem iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao i prije odmora smanjio zaostatak na jedan gol.

Konačnih 2:2 postavio je Matiju Valbuena iz penala u 54. minutu. Do kraja susreta oba tima su imala prilike da dođu do pobjede, ali je remi najpravedniji ishod.

U okviru grupe A belgijski Klub Briž i turski galatasaraj su odigrali bez golova (0:0).