Liga za opstanak: Borac gotovo izbacio Čelik iz elite

Borac je remijem u Zenici 1:1 protiv Čelika napravio veliki korak ka opstanku, a malo je nedostajalo da se Banjalučani vrate sa tri boda . Ovako je četa Darka Vojvodića zadržala sedam bodova viška.

Pogodio za tri boda: Petar Kunić

Prva šansa viđena je u drugoj minuti, kada je Stevo Nikolić pokušao glavom. Uzvratio je Petar Kunić . Igralo se otvoreno pa su šanse imali još Salčinović i Šišić sa jedne te Veselinović sa druge strane

U 54. minuti nakon šuta Karića i odbijene lopte na pravom mjestu našao se Kunić koji je doveo Borac u vođstvo. Međutim, Čelik se vrlo brzo vratio. Deset minuta kasnije Anđušić je odlično proigrao Nikolića koji je glavom pogodio za 1:1. Ubrzo je domaći tim ostao sa igračem manje nakon što je Salčinović zbog oštrog starta dobio crveni karton.

U 68. minuti Anđušić sa samo sedam metara ne pogađa gol gostiju, a na drugoj strani prijetio je Veselinović u 77. minuti nakon loše reakcije Dujkovića. Mogao je Kunić u  samoj završnici doslovno presuditi Čeliku, ali je s pet metara promašio zicer za goste

Liga za opstanak, 6. kolo : Čelik Borac 1:1 , Vitez –Mladost 1:2, nedjelja , 17.00 Sloboda- Gošk. Plasman: Mladost 39, Borac 32, Sloboda 30, Gošk 30 ,Čelik 25, Vitez 9.