LIVERPUL I NAPOLI U NOKAUT FAZI Salcburg ipak bez iznenađenja

Fudbaleri Liverpula i Napolija, sigurnim pobjedama u posljednjem kolu grupe “E” izborili su plasman u nokaut fazu Lige šampiona, dok će Salcburg takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Liverpul je strijepio pred duel protiv Salzburga, ali 100 sekundi izabranicima Jirgena Klopa bilo je dovoljno za trijumf.  Keita je pogodio u 57. minutu, a 100 sekundi nakon ovog pogotka strijelac je bio i Muhamed Salah za pobjedu od 2:0 i plasman na prvo mjesto grupe E.

Napoli je bio ubjedljiv u duelu protiv Genka. Milk je pogodio u 3. minutu za 1:0, isti igrač se u prvom poluvremenu još dva puta upisao u strijelce, prvo u 28. minutu, a onda deset minuta kasnije iz penala.

Konačan rezultat, Napoli Genk 4:0, postavio je Mertens u 75. minutu.

Liverpul je prvi u grupi sa 13 bodova, dok Napoli ima bod manje. Salcburg sa sedam bodova ide u Ligu Evrope dok je Genk takmičenje završio sa jednim bodom.

Žrijeb grupne faze Lige šampiona na rasporedu je 16. decembra.