LJORENTE ODVEO ATLETIKO U ČETVRTFINALE Strijelci proradili tek u produžecima

Ekipi Pari Sen Žermena, koja se plasirala u četvrtfinale Lige šampiona, pridružili su se i fudbaleri Atletiko Madrida, koji su i u revanšu slavili protiv Liverpula sa 3:2 ( prvi meč 1:0).

Najzaslužniji za ovaj uspjeh je Markos Ljorente, koji je postigao dva pogotka u produžecima, dok je Morata samo potvrdio veliki trijumf Madriđana. Zanimljivo je da mu je asistirao dvostruki strijelac Ljorente.

Liverpul je poveo u 43. minutu golom Vijnalduma. Mane je oslobodio prostor, a nakon centaršuta Salaha sa desne strane Vijnaldum odlično reaguje i sa nekih devet metara šalje loptu u mrežu. Do kraja regularnog dijela utakmice nije bilo golova, pa je upravo ovaj pogodak Englezima donio nadu u prolaz dalje.

Ta nada pretvorila se u realnost u 94. minutu. Firmino je šutirao glavom, posije centaršuta sa desne strane, pogodio stativu, pa gol! Vajnaldum je driblingom izbacio rivala, pa sjajno centrirao do Firmina koji je prvo glavom pogodio stativu, ali mu se lopta vratila na nogu za gol.

Međutim, slavlje Liverpula trajalo je samo tri minuta pošto je Atletiko stigao do gola koji je timu iz Madrida garantovao prolaz dalje. Strijelac je bio Ljorente nakon katastrofalne reakcije golamana Liverpula Adriana. On je prilikom jedne intervencije loptu dodao po zemlji protivničkom fudbaleru Žoau Feliksu, a onda je lopta došla do Ljorentea koji je šalje u mrežu.

Ljorente je strijelac i u 106. minutu. Primio je loptu od Morate sa desne strane, a ispred njega su bila tri fudbalera Liverpula. Ipak, Ljorente je napravio sebi prostor, šutirao sa oko 20 metara, lopta je prošla između tri fudbalera Liverpula i završila u donjem lijevom uglu golamana Adriana.

Ovo je gol koji je Atletiku donio veliki mir u završnici, s obzirom da je Liverpul bio u situaciji da mora postići dva pogotka do kraja za prolaz dalje, jer je Atletiko u prvom meču slavio pobjedu sa 1:0, a u ovom opostigao dva meča na gostujućem terenu. Liverpul nije bio efikasan u nastavku ali jeste Atletiko. Morata je u 121. minutu pogodio, i samo stavio tačku na “i”, potvrdivši prolazak Atletiko Madrida među osam najboljih timova u Ligi šampiona.

Plasman u četvrtfinale sinoć su obezbijedili Lajpcig i Atalanta.