LOŠ START ALEKSANDROVČANA Mornar nakon preokreta savladao Igokeu (VIDEO)

Igokea je novu sezonu Admiral bet ABA lige započela porazom.

Bolji od izabranika Dragana Bajića bila je ekipa Mornara iz Bara, koja je nakon preokreta u posljednjoj četvrtini savladala Igokeu sa 83:91 (19:21; 28:16;19:23;17:31).

Igokea je bolje otvorila utakmicu, a u drugoj četvrtini napravila razliku te je na poluvrijeme otišla sa plus 10 (47:37).

Mornar je agresivnije ušao u drugo poluvrijeme i u posljednjoj četvrtini napravio preokret vrijedan pobjede u gostima. Izabranici Mihaila Pavićevića su ubacili 16 trojki iz 35 pokušaja. Nošeni su maestralnog igrom Derona Rasela koji je ubacio čak 41 koš, upisao 6 skokova i isto toliko asistencija. Pratio ga je Vladimir Mihajlović sa 26 poena.

Kod domaćina Mario Nakić je upisao 16 dok je Nikola Tanasković zabilježio 15 poena.

Igokea će u narednom kolu gostovati ekipi Mege, dok će Mornar na svom terenu dočekati Zadar.