LUDNICA U ČEŠKOJ Partizanu bod nakon 0:2 i igrača manje

Partizan je ostvario nestvaran preokret u Češkoj. Crno –bijeli su remizirali protiv Slovackog 3:3, a u drugom dijelu su se vratili nakon 0:2 i igrača manje.

Crno bijeli su odigrali loše prvo poluvrijeme u kojem ih je za greške kaznio Jan Kalabiška. U 22.minuti direktan crveni karton je zaradio Kristijan Belić i činilo se da Partizanu nema spasa.

Ipak u nastavku je zaigrao Dijabate. On je u 47.a zatim i 52.minuti sjajnim potezima donio izjednačenje svom timu.

Beograđani su sa fudbalerom manje uspjeli da dođu i do prednosti preko Rikarda Gomeša. Ipak umor zbog igrača manje se osjetio u finišu gdje je došlo do pada koncentracije pa je Kozak izjednačio.

Četiri minute sudijske nadoknade.

86.min Prečka! Kakva prilika da Partizan dođe do prednosti. Rikardo je pogodio prečku nakon povratne Dijabatea.

83. min – Sreća uz Slovacko. Lopta se odbila od nekoliko igrača Partizana i Kozak je poslao u mrežu 3:3..

83.min – Partizan se sjajno brani, domaćin ne uspijeva da pronađe rješenje za odbranu Beograđana.

72. min – Dobar pokušaj Slovackog , ali lopta odlazi preko gola. Natho napušta teren, umjesto njega ulazi Filipović.

70.min Partizan i dalje sjajan u drugom dijelu. Puno bolja igra Beograđana. Žuti karton je dobio Saničanin.

Izmjene u timu Slovacko.

62.min –GOLLLL Partizan vodi 3:2. sa igračem manje, Strijelac je Rikardo Gomeš koji se odlično snašao u šesnaestercu. Sjajan preokret Partizana.

52.min- GOOLLLL Kakav povratak Partizana! Sjajni Dijabate je napravio solo prodor i nakon toga se lopta odbila od rivala i završila u mreži za 2:2.

47.Min GOLLL Dijabate smanjuje zaostatak. Može li Partizan da prekrene rezultat. Trenutno je 2:1 za Slovacko. Podsjećamo da beogradski tim ima igrača manje jer je direktan crveni karton zaradio Bjelić.

Nastavljen je meč u Češkoj.

Kraj prvog dijela.

Još dva minuta sudijske nadoknade.

41,min – Lopta i dalje u posjedu domaćeg tima koji koristi igrača više da prijeti golu beogradskog tima.

35.min – Ofanziva Slovackog i dalje traje.

22.min Dodatni problem za Partizan. Belić je zaradio crveni karton i sad ostaju sa igračem manje.

20.min Slovacko vodi 2:0. Ponovo je strijelac Jan Kalabiška. on se najbolje snašao nakon prekida gdje su domaći prvo pogodili stativu.

17.min Partizan napokon prijeti, ali je Rikardo bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nakon primljenog gola, kao da je panika u odbrani Partizana, pa je sad zaprijetio Holcer.

9. min – Natho je pokupao da proigra Rikarda ali je oprezan golman domaćih.

5.min GOL Previše prostora su ostavili igrači Partizana i Jan Kalabiška je dao gol za vođstvo. Slovacko vodi 1:0.

Partizan na početku prepustio inicijativu domaćem timu.

Počeo meč u Češkoj.

Trener Partizana Gordan Petrić odlučio se za tri igrača u zadnjoj liniji a šansu će pet dobiti i mladi Kristijan Belić u veznom redu.

Startne postave

Slovacko: Ngujen, Reinberk, Hofman, Kadlec, Kalabiška, Petržela, Daniček, Havlik, Holcer, Kozak, Mihalik.

Partizan: Popović – Marković, Vujačić, Saničanin – Živković, Traore, Belić, Urošević – Dijabate, Natho – Rikardo.

Partizanova premijera u Ligi konferencije prošla je veoma dobro, pošto je klub iz Humske igrao evropsko proljeće i stigao do osmine finala. Parni valjak je prošle sezone bio miljenik žreba kada je grupna faza u pitanju. Za rivala je imao Gent, Anortozis i Flora.

Uz osam bodova iz šest mečeva prošao je dalje sa druge pozicije, iza Genta, a ispred Anortozisa i Flore od koje je doživio i šokantan poraz. Na kraju je zaustavljen od Fejnorda.