Magija Teodosića nije bila dovoljna: Zvezda vodila 39 minuta, pa sve prokockala u finišu finala protiv Bajerna (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u finalu Magenta kupa od domaće ekipe Bajerna koju sa klupe predvodi Pablo Laso.

Crveno-bijeli su uz dosta drame ostali bez trijumfa rezultatom 84:82 u korist Bavaraca.

Po četvrtinama bilo je 25:17, 21:18, 14:20 i 29:22.

Odlično su izabranici Duška Ivanovića otvorili susret, te uz konstatnu i sigurnu igru do prvog dvocifrenog vodstva došli početkom druge četvrtine, koju su uz manje oscilacije držali do poluvremena.

Prednost se zadržala do kraja treće dionice, kada domaćini uz seriju poena dolaze na minus 5 pred posljednji kvartal.

Bajern je do prve prednosti došao minut prije kraja, a Zvezda nije uspjela osvojiti prvi trofej u sezonu, uprkos vodstvu od 39. minuta meča. Imao je Teodosić šut za pobjedu ali iz velike daljine nije bio precizan.

Zvezda je na današnjem meču nastupila bez Nejpira, Davidovca i Tobija, a jedini koji je bio u protokolu, a nije ulazio u igru bio je Dobojlija Ognjen Kuzmić.