Makabi deklasirao Barselonu u Evroligi

Makabi je deklasirao Barselonu 99:83, a španski tim može da bude zadovoljan konačnim rezultatom jer je tokom utakmice bio i na minus 38.

FOTO EPA/JIM HOLLANDER

Izraelski tim je otpor Katalonaca slomio u drugoj četvrtini  kada je pri rezultatu 32:27 napravio seriju 13:0 i odlijepio se , te stekao prednost koju nije ispuštao do kraja utakmice.

U trećoj četvrtini imao je Makabi i maksimalnih plus 38 (78:40), a do kraja Barselona je uspjela samo da da ublaži poraz. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Tarik Blejk sa 16, te Džoni o Brajan i Skoti Vilbekin sa po 15 poena. U timu Barse je Po Ribas imao 13.

Olimpijakos je ranije savladao Himki 71:57. Grčki tim je zabilježio treći trijumf u četiri utakmice. U grčkom timu Vezenkov i Papanikolau su imali po 14 poena dok se Nikola Milutinov vratio u tim sa 13 poena i 7 skokova. Kod Rusa Miki je imao 21 poen. Dženkins je dodao 4, a Stefan Marković 2 poena i 5 asistencija.