Mančester Siti lako protiv Briža, Sporting slavio u Istanbulu

Fudbaleri Mančester Sitija bez većih problema savladali su Briž rezultatom 5:1 u utakmici 3. kola Grupe "A" u Ligi šampiona. Sporting iz Lisabona u dramatičnom meču pobijedio je Bešiktaš rezultatom 4:1 u utakmici "C" grupe.

Siti je poveo golom Kansela u 30. minutu, a Marez je povidio na 2:0 u 43. minutu što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su gosti dominirali, prvo je Woker u 53. minutu na asistenciju De Brujnea pogodio za 3:0, a goleadu je nastavio Palmer u 67.

U samoj završnici viđena su još dva gola. Prvo je Vanaken spasio čast Briža u 81. minutu, a onda je Marez još jednom pogodio za “Građane” za vođstvo od 5:1.

SEDAT SUNA/EPA

Drugi meč koji je do sada završen bio je mnogo zanimljiviji. Već na samom startu bilo je jasno da Sporting nije došao sa bijelom zastavom u Istanbul, a Portugalci su do vođstva protiv Bešiktaša došli već u 15. minutu preko Koatesa. Devet minuta kasnije izjednačio je Larin, a do odlaska na odmor gosti su pogađali još dva puta. Koates se drugi put upisao u strijelce u 27., a Sarabija je pogodio penal u 44. minutu.

Ovo je bio konačan rezultat prvog dijela, a onda je u samoj završnici meča Paulinjo pogodio za potvrdu pobjede gostiju iz Portugala.