MANČESTER SITI ZABETONIRAO PROLAZ Borusija ubjedljiva protiv Šahtjara

Borusija Mehengladbah i Mančester Siti ostvarili su pobjede u prvim utakmicama današnjeg progarama u Ligi šampiona.

Borusija je do nogu potukla Šahtjar, bilo je 4:0, a njemački tim ovim trijumfom je zaposjeo sam vrh tabele sa četiri boda prednosti u odnosu na današnjeg protivnika.

Povela je Borusija u 17. minuta golom Stindla iz penala da bi Elvedi u 14. minutu udvostručio prednost. Na 3:0 povisio je Embolo u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Borusija je u nastavku imala apsolutnu kontrolu nad utakmicom, a konačan rezultat postavio je Vent u 77. minutu.

Mančesetr siti se gostujućom pobjedom kod Olimpijakosa “zabetonirao” na prvoj poziciji grupe C što je bilo jasno i prije ovog kola. Strijelac je bio Foden u 36. minutu na asistenciju Serlinga.

Siti sada ima 12 bodova, šest više u odnosu na prvog pratioca.