MARKOVIĆ NE PRAŠTA Laktaši u laganom ritmu srušili Fočake

U uvodnom meču 30. kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Laktaša savladali su Sutjesu sa 4:1 i dodatno se učvrstili na trećoj poziciji.

Bojan Marković

Baš kao prije nekoliko dana u meču polufinala Kupa protiv Krupe domaći su sjajno otvorili meč. Tačnije, isto je uradio Bojan Marković koji je već u prvom minutu zatresao mrežu Fočaka.

Najbolji strijelac lige stigao je do 23. pogotka u 18. minutu iz penala, da bi David Vuković zapečatio sudbinu gostiju u 38. minutu.

Sutjeska je odigrala nešto bolje u nastavku, pa je smanjila na 3:1 u 55. minutu kada je precizan bio Slaviša Ristović.

Ipak, finalista Kupa Srpske u finišu je došao i do četvrtog pogotka, a postigao ga je Mihajlo Amidžić u prvom minutu nadoknade vremena.

Laktaši sada imaju 60 bodova, jedan manje od drugoplasirane Zvijezde 09 koja sutra dočekuje Slobodu iz Mrkonjić Grada. Sa druge strane bježe četvrtoplasiranoj Slobodi sedam bodova. Sutjeska je u zlatnoj sredini na 8. mjestu sa 43 boda.