MEČ ZA INFARKT U INDIJAN VELSU Del Potro spasao tri MEČ LOPTE, Federer pao u taj-brejku

Huan Martin Del Potro je osvojio prvi Masters serije 1000 u karijeri. Argentinac je u dramatičnom finalu Indijan Velsa slavio protiv Rodžera Federera 2:1, po setovima 6:4, 6:7 (8) i 7:6 (2), i u četvrtom finalu došao do trofeja koji mu je toliko nedostajao.

Takođe je nanio prvi poraz Švajcarcu u novoj sezoni, a pri tome je spasao tri meč lopte.

Sjajan meč je u prvom setu odigrao Argentinac. Huan Martin del Potro je odlično servirao i napravio samo dvije neiznuđene greške, pa ne čudi da je došao do prednosti i da je dobio ovaj dio igre sa 6:4. Sjajno je diktirao ritam Del Porto i svojih forhendima pravio puno problema trenutno vodećem na ATP listi. Federer se mučio sa neiznuđenim greškama i činjenicom da je na servisu Argentinac gotovo stalno napadao njegovu bekend stranu.

Rodžer Federer (Foto John G. Mabanglo/EPA)

Mnogo uzbuđenja je bilo i u drugom setu. Federer je na rezultatu 5:4 imao dvije brejk lopte koje nije iskoristio, pa se otišlo u taj brejk. I tada je viđena velika drama. Švajcarac je poveo 6:3 i nije uspio da realizuje tri set lopte. Del Porto je zaigrao veoma agresivno izjednačio na 6:6, te imao i meč loptu. Međutim, Federer tada podsjeća na svoje najbolje dane i dolazi do 10:8 i izjednačenja u setovima.

U trećem setu teniseri su čuvali svoj servis do devetog gema, kada Federer pravi prvi brejk u meču. Nakon toga je imao tri meč lopte na servis, ali se Del Potro nije predavao. Argentinac je odmah vratio brejk i izjednačio na 5:5, pa je odluka o pobjedniku pala u taj-brejku. Del Potro je bio ubjedljiv sa 7:2 i sigurnom igrom došao do trofeja.