Micić srušio "svoju" Zvezdu

Crvena zvezda je doživjela novi poraz u Evroligi. Efes je slavio na svom parketu 85:70 i došao do četvrte uzastopne pobjede. Beograđani su sem u trećoj četvrtini bili u podređenom položaju, loše su šutirali posebno za tri poena i turski tim je to znao da kazni, a dobru partiju pružio je bivši član “crveno-bijelih” Vasilije Micić.

FOTO KK EFES /EVROLIGA

Zvezda je katastrofalno otvorila meč. Bez imalo samopouzdanja u šutu, Beograđani su bili katastrofalni za tri poena gdje su promašili svih sedam pokušaja, pa ne čudi da je turski tim imao plus 12 na kraju prve četvrtine (21:9). O tome kako je Zvezda igrala najbolje čemu svjedoči činjenica da plejmejker Lorenzo Braun nije uspio da zakuca.

Ulazak Ognjena Kuzmića i Čarlsa Dženkinsa donio je živost u odbranu, a napokon su nešto pogodili i u napadu. Pri rezultatu 29:14, Amerikanac je napravio seriju 6:0 i vratio beogradski tim u meč. Ipak do odlaska na odmor Efes se opet odlijepio.

Na startu treće četvrtine Efes je kaznio propuste u odbrani Zvezde sa dvije trojke, pa je turski tim došao do plus 16 (47:31). Ipak Beograđani su uspjeli da poprave defanzivu pa su tri puta lako poentirali. „Crveno-bijeli“ su napravili seriju 14:0 pa su prešli u vođstvo 51:49.

Šejn Larkin je prekinuo niz gostiju, pa su domaći stekli opet prednost. Vasa Micić je na isteku napada pogodio trojku kojom je odveo domaći tim na plus 8 (59:51). Beograđani su još jednom zaprijetili kad su prišli na 56:59. U posljednjoj četvrtini proradio je šut domaćih pa su Larkin, Micić i Anderson trojkama slomili otpor Beograđana.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Vasilije Micić sa 26 poena, od toga je ubacio 4 trojke. Kod Zvezde Lorenzo Braun je bio jedini dvocifren sa 196 poena.

U prvom meču Himki je pobijedio Panatiniakos 103:86, a upravo je ruski tim naredni rival Zvezde u četvrtak.