Miroslav Stevanović trostruki asistent u pobjedi Serveta

U 22. kolu Super lige Švajcarske ekipa Serveta je slavila pobjedu protiv Ciriha rezultatom 4:1, a Miroslav Stevanović je bio trostruki asistent na ovom susretu.

Fudbaler koji je prve fudbalske korake napravio u Drini još jednom je pokazao zašto je najbolji igrač Serveta i ove sezone među najboljim igračima najkvalitetnije švajcarske lige.

U 23. minutu Stevanović je prošao po desnoj strani i idealno uposlio Kjeia koji je sa sedam metara rutinski pogodio gostujuću mrežu.

U 79. minutu Stevanović je sjajno ispratio jednu dubinsku loptu, izašao sam pred golmana Ciriha i onda nesebično asistirao Koneu koji je poslao loptu u nebranjenu mrežu.

U sudijskoj nadoknadi još jedna majstorija Stevanovića koji je centrirao sa desne strane, a idealan centaršut je iskoristio Kone i sa pet metara glavom poslao loptu u mrežu.

Ekipa Serveta trenutno zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 36 osvojenih bodova, a u narednom kolu gostuju trećeplasiranom Bazelu u direktnom okršaju za plasman u evropska takmičenja.