NA KORAK OD F4 Fenerbahče na krilima Biberovića bolji od Monaka, ekipa Saše Obradovića u teškoj situaciji

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Monako na svom terenu rezultatom 89:78, poveli sa 2:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige i došli na trijumf do fajnal-fora u Berlinu.

Taj trijumf će imati priliku da upišu za dva dana, takođe pred svojom publikom, dok će se ekipa Saše Obradovića tada boriti za povratak serije u Monte Karlo na majstoricu.

Kao i ona dva prva meča, kada je domaćin bio Monako, i ovaj u Istanbulu je donio tuču dva tima, a ovaj put je nadjačao Fener, nošen sjajnom podrškom sa tribina.

Izabranici Šarinasa Jasikevičijusa su skoro sve vrijeme bili za korak ispred rivala. Monako je dobio prvu četvrtinu sa 21:19, ali je Fener u drugoj dionici, uz nekoliko minijatura odličnog Marka Gudurića, preuzeo vođstvo i više ga nije ispuštao.

Na poluvremenu je bilo +7 za turski tim, a na kraju treće dionice je Fenerbahče otišao na maksimalnih +11 (69:58).

Ali Monako se nije predao, posljednju dionicu je otvorio sa 13:6, stigao na 75:71, a onda je domaće ponovo odlijepio Tarik Biberović, trojkom iz kornera.

Prišao je Monako potom na 82:78, a kod tog rezultata, na dva minuta prije kraja, viđene su tri nestvarne i komične greške u fazi napada, dvije Monaka i jedna Fenera, a čitava konfuzija završila se novom trojkom Biberovića, za 85:78. To je definitivno označilo početak kraja šampina Francuske na ovoj utakmici.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Tarik Biberović sa 14 poena, 13 je dodao Nik Kalates, a Marko Gudurić je imao 11 poena i šest asistencija.

Kod Monaka, 23 poena Alfe Dijaloa i po 11 Blosomgejma, Džejmsa i Lojda. Ipak, poeni Majka Džejmsa su nedostajali kada se duel lomio.