NANELI JUNAK PARTIZANA Arena pojela Pao, Real protivnik u Top 8

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Panatinaikosa rezultatom 83:81 u posljednjem kolu ligaškog dijela Evrolige.

Junak susreta na kraju bio je Džejms Naneli koji je pogodio trojku, 20 sekundi do kraja, koja se ispostavila ključnom za pobjedu crno-bijelih.

U „Beogradskoj areni“ sve je moguće. To je odavno jasno, a večeras je još jednom dokazano!Košarkaši Partizana izvukli su izgubljen meč protiv Panatinaikosa (83:81) i u velikom stilu završili ligaški dio Evrolige, a u četvrtfinalu će snage odmjeriti sa Real Madridom.

Da su nekim slučajem izgubili, išli bi na megdan Barseloni, ekipi koja im nikao ne odgovara i koja ih je dva puta savladala ove sezone. Teško je reći šta je gore od, žargonski rečeno, dva zla, jer ne treba trošiti riječi koliko su španski velikani moćni i sa kakvim ambicijama ulaze u svaku sezonu. „Kraljevi“ će imati prednost domaćeg terena, a u međusobnom skroru ove sezone je 1-1.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Dante Eksum sa 18 poena, dok je poen manje ubacio Kevin Panter. U poraženoj ekipi najbolji je bio Dvejn Bejkon sa 19 poena.

Tok meča:

4. ČETVRTINA

40. minut NAAANELIII pogađa trojku za pobjedu Partizana, Ponitka nije bio precizan na drugoj strani i to je veliko slavlje crno-bijelih za 83-81.

39. minut Panatinaikos se ponovo vratio u vođstvo, očekuje nas neizvijesna završnica 81:82 za Grke.

38. minut Panter ponovo pogađa kad je najpotrebnije i partizan odlazi na +3, vodi 80:77.

37. minut Igra se koš za košem, ekipe se smjenjuju u vođstvu, Panatinaikos vodi 75:74.

36. minut Egzum pogađa trojku za Delirijum u Areni, Partizan nakon dugo vremena vodi 72:71

36. minut Sjajna sekvenca Alena Smailagića, koji je sa 2 uzastopna ofanzivna skoka obezbijedio sebi slobodna bacanja i pogodio jedno od 2, 71:69 za PAO.

34. minut Aleksa Avramović je pogodio trojku na isteku napada, pa odigrao sjajnu odbranu, Partizan je prišao na 4 poena zaostatka.

33. minut Panatinaikos ponovo dolazi do dvocifrene prednosti nakon trojke Mancukasa i rezultat je 71:60.

31. minut Partizan konačno dolazi do lakih poena, Avramović je dobro protrčao i položio za -6 Partizana.

3. ČETVRTINA

30. minut Partizan je ponovo primio poene sa zvukom sirene, Kaleindzakis nakon ofaznivnog skoka pogađa za 66:58 za Panatinaikos.

29. minut: Bejkon igra sjajno i drži Panatinaikos u prednosti, a nakon poena Ledeja sa bacanja 64:58 vode Grci.

28. minut Egzum sjajnim potezima dovodi partizan na -3, 58:55

26. minut Auu kakvo zagucavanje Egzuma, ali Bejkon nakon toga pogađa trojku i sada je 54:48 za Panatinaikos.

25. minut Volters je napravio 3. ličnu grešku što bi mogao biti potencijalni problem za Pao, Egzum pogađa jedno od dva slobodna bacanja, rezultat je 49:46 za Panatinaikos.

23. minut Nastavljaju Panter i Avramović gdje su stali, prvo dvojka Pantera pa trojka Avramovića i Partizan je na -1,

21. minut Dobra energija Partizana u nastavku, sa slobodnog bacanja je Lesor bio polovičan, pa je rezultat 45:40.

2. ČETVRTINA

20. minut Partizan je na krilima Pantera i Avramovića uspio da smanji zaostatak i sada je na poluvremenu 45:39 za Panatinaikos.

19. minut Kevin Panter se zapalio i pogađa 3. trojku, Partizan je ponovo na -8.

17. minut Sjajna rola Kevina Pantera koji je vezao 2 trojke, a nakon toga i 4 laka poena iz kontre su postigli Crno-bijeli, Partizan smanjuje na 8 poena zaostatka, tajm-aut Panatinaikosa.

16. minut Nastavlja se agonija u napadu, odbrana je još gora, a nakon trojke Pantera Panatinaikos vodi 38:23.

14. minut Partizan potpuno bez energije, Panatinaikos trči sjajno kontre i to je razlog za novi tajm-aut Željka Obradovića, 33:20 za Grke.

13. minut Grigonis pogađa trojku i to je sada +11 za PAO, 31:20, Partizan je postigao samo 2 poena u ovoj četvrtini do sada.

11. minut Panatinaikos dolazi prvi put do dvocifrene prednosti nakon pogođena 2 slobodna Bacanja Kaleindzakisa 28:18.

1. ČETVRTINA

10. minut Jako loša igra u defanzivi Partizana i previše dopuštenih poena protivniku, Panatinaikos na kraju četvrtine vodi 26:18, Gudaitis je postigao 6 poena i uhvatio 3 skoka i podijelio 3 asistencije, sa druge strane Lesor je takođe postigao 6 poena.

9. minut Partizan pravi mnogo grešaka što su iskoristili igrači Panatinaikosa i serijom dolaze do prednosti od 24:18.

7. minut. Lesor sjajno pogađa pod faulom, aki nije pogodio dodatno bacanjedok je Bejkon lako pogodio na drugoj strani za 15:15

6. minut, Crno-bijeli dolaze do prvog vođstva sjajno se iz pika otvorio Lesor, te na asistenciju Egzuma snažno zakucava, Pao uzvraća trojkom, a sjajnim prodorom Egzum Partizan dovodi do izjednačenja, 13:13

4. minut Dobar odgovor Partizana nakon tajm-auta, poenima Madara i Papapetrua Partizan prilazi na poen zaostatka, rezultat je 10:9 za PAO.

3. minut Spor početak Partizana i trener Željko Obradović bio je primoran da zove tejm-aut, rezultat je 8:4 za Panatinaikos.

1. minut Počeo je susret Panatinaikos je iskoristio prvi napad i vodi sa 2:0.

Za sada je poznato da Partizan u Top 8 može da se susretne sa španskim velikanima Barselonom i Real Madridom, a taj ishod ćemo znati nakon što Barselona večeras završi svoju utakmicu protiv Valensije. Ukoliko tim iz Katalonije slavi zauzeće drugo mjesto, a ako Valensija napravi iznenađenje, naći će se iza Real Madrida na 3. poziciji na tabeli.