NAPOKON SLAVLJE Borac došao do prve pobjede u Ligi BiH

Košarkaši Borca ostvarili su prvu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine. Ekipa Marka Šćekića je u osmom kolu savladao Kakanj 92:81 na svom parketu i sad je na skoru 1-4.

Gosti iz Kaknja su samo jednom bili u vođstvu i to na startu kad su imali 7:6. Nakon toga Borac je preuzeo vođstvo koje nije ispuštao do kraja. Imali su domaći u drugoj četvrtini i plus 10 (34:24), ali se Kakanj nije predavao . Uspio je da smanji na 40:41 da bi Borac na odor otišao ipak sa plus 6 (48:42).

U trećoj četvrtini ekipa Marka Šćekića je bila puno bolja. Zaigrali su kvalitetnije u odbrani, gosti su promašili nekoliko napada a uz bolje procente i skok Borac je otišao na plus 16 (71:55).

U posljednjoj četvrtini Borac je došao i do plus 18(79:61), a Kakanj je zaprijetio novom serijom 6:0. Trener Marko Šćekić je tražio tajm aut nakon kojeg je domaći tim odbio nalet gostiju. Prvo je Peđa Lončar pogodio trojku, a zatim je nakon dobre odbrane Tavarijus Šajn i definitivno prelomio meč.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Nikola Tanasković sa 25 poena i pet skokova, dok su Peđa Lončar sa 15 ( sve u šutu za tri poena, 5/7), dok je Tavarijus Šajn imao 12 poena uz 12 skokova.