NATHO ODVEO PARTIZAN U FINALE KUPA Crveno bijeli ponovo bez duple krune

Fudbaleri Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 1:0 u polufinalu Kupa Srbije, a strijelac odlučujućeg pogotka bio je Birbas Natho u 59. minutu.

Prvo poluvrijeme nije bilo obilovalo prilikama, barem ne do same završnice. Nakon što je Partizan imao blagu inicijativu na početku meča, Zvezda se od 15. minuta oslobodila pritiska, a veliko uzbuđenje viđeno je u 43. minutu.  Vladimir Stojković, golman Partizana je strčao van kaznenog prostora i na 17 metara od svog gola oborio Aleksu Vukanovića! Srećom po domaćine, dobio je samo žuti karton, a ovo je svakako situacija koja će se dugo komentarisati jer gotpovo sve pristalice crveno-bijelih vjeruju da je ovo bio start za crveni karton.

Samo dva minuta kasnije fantastično je Ben izveo slobodan udarac sa oko 18 metara, pogodio je unutrašnju stranu stative, golman Stojković je bio već savladan, ali lopta nije ušla u mrežu već krenula polako da se udaljava od gol-linije. Tu se našao Vukanović, neometan uspio da, u padu, glavom, postigne gol, ali je na intervenciju pomoćnog sudije taj pogodak poništen, jer je Zvezdin igrač bio u ofsajdu, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu, u 59. minutu Partizan dolazi do vođstva. Sadik se na lijevoj strani poigrao sa odbranom Zvezde, izbacio je Degeneka iz ravnoteže, a onda desno od sebe ugledao Bibrasa Natha koji je šutirao nisko, a lopta ispod ruku Milana Borjana prošla u Zvezdinu mrežu za veliko slavlje na stadionu Partizana.

Do kraja meča viđena je pričično isprekidana igra, sa mnogo faulova i prekida što je rezultiralo sudijskom nadoknadom od čak devet minuta. U Sudijskoj nadoknadi, u 96. minutu,  Asano je bio u dobroj prilici, Stevanović mu je proslijedio loptu na desnoj strani, ali je šut Japanca izblokiran.

U prvoj polufinalnoj utakmici Vojvodina je pobijedila Čukarički sa 1:0. Finale Partizan – Vojvodina igra se 24. juna.

Incidenti

Prvi veći incident na meču izazvali su “grobari” i to kada je Zvezdin fudbaler Mirko Ivanić je pogođen nečim u glavu, izgleda upaljačem. U 38. minutu nova neprijatnost, ovaj put su igrači glavni akteri, Dohvatili su se Zdjelar i Gobeljić, koji je gurnuo igrača Partizana dok je pokušavao da izvede aut. Zvezda je bila ubijeđena da je lopta njena, ali Gobeljić je baš nasrnuo na rivala, koji mu potom nije ostao dužan, ustavši i krenuvši na njega. Dotrčao je i Dejan Stanković, trener crveno-bijelih, da ih smiri, a u gužvu se umiješala nekolicina fudbalera oba tima. Epilog svega je odluka sudije Novaka Simovića da Gobeljiću i Zdjelaru pokaže žute kartone.