VELIKI KORAK ZA OPSTANAK U ABA LIGI Igokea porazila Zadar

Košarkaši Igokee pobijedili su Zadar rezultatom 88:81 u utakmici 16. kola regionalne ABA lige i napravili ogroman korak ka opstanku u Ligi. Ovo je Igokei bila četvrta uzastopna pobjeda ali jedna od najvažnijih kada je u pitanju borba za očuvanje abaligaškog statusa.

Koliko je ovo vruć teren govori i podatak da su ove sezone u Zadru poraženi i Crvena zvezda i Budućnost dok je Olimpija izgubila sa 40 poena razlike.

Igokea je dobro otvorila utakmicu, povela sa 8:4, a onda je Zadar napravio seriju od 11:0 za vođstvo 15:8, a prvu dionicu zadar je okončao sa 22:15. Vodio je domaći tim i sa 15 poena viška, bilo je 29:14, a onda se Igokea vratila u meč serijom 12:2 i stigla do tri poena zaostatka  31:28

U završnici druge dionice Talić trojkom smanjuje na minus tri (36:33) a pošto je sviran i prekršaj nekom od igrača Zadra u reketu Sava Lešić pogađa jedno od dva bacanja. U narednom Napdu Zadar iz dva posjeda nije poentirao pa Gagić na 2:11 do kraja prvog poluvremena donosi Igokei  izjednačnje 36:36.

Sa jednim poenom prednosti Zadar je ušao u poslendji minut, a onda je Alen pogodio trojku za plus četiri poena razlike, a sa ovim rezultatom se otišlo na odmor 31:27.

U trećoj Dionici Zadar je uglavnom bio u vođstvu ali je Igokea stigla do prednosti polovinom ove dionice da bi  poslednjih deset minuta Igokea ušla sa sedam poena manjka

Na dva minuta 48 sekundi do kraja Ivanovu je, na nerješenom rezultatu 75:75, suđen nesportski faul. Lešić pogađa oba bacanja za vođstvo, a onda Gagić pogađa iz reketa za plus četiri Igokee. Promašio je Alen u narednom napadu, a onda Vulić na dva minuta i tri sekunde do kraja pogađa trojku za plus sedam.

Seriju Igokee presudio je Mavra trojkom za 82:78. Uspjela je Igokea iskontolisati rezultat, a onda se ušlo u penal završnicu. Talić promašio dva bacanja na plus pet za Igokeu četrdesetak sekundi do kraja, međutim, na drugoj strani na 26 sekundi do kraja jednom je neprecizan Ivanov. U nastavku  su za Igokeu pogađali Vulić i Grin koji su na taj način došli do važne pobjede.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Igokein Đorđe Gagić sa 23 poena dok je Zadar prevodio Brajan Alen sa 19 koševa