NE MOŽE BEZ DRAME U LIGI ŠAMPIONA Het-trik Moure za finale i pobjeda Totenhema u posljednjoj sekundi

U finalu Lige šampiona u Madridu igračžće dva engleska kluba, Liverpul i Totenhem! U utakmici za infarkt Totenhem je za jedno poluvrijeme nadoknadio manjak od tri gola i het-trikom Lukasa Moure pobijedio Ajaks sa 3:2 i izborio plasman u finale najkvalitetnijeg evropskog takmičenja.

Sve je za Ajaks počelo kao iz snova, otvorili su utakmicu brzim golom već u petom minutu. Korner sa desne strane izveo je Šone, a de Liht je bio najviši u skoku i poslao loptu iz leđa Uga Lorisa.

Ajaks je nastavio da kontroliše igru, a onda je sjevnula veza između Tadića i Ziješa, ovaj drugi sjajnim udarcem sa nekih 12 metara pogađa mrežu Totenhema za vođstvo od 2:0, i tada se činilo da je Ajaks već u finalu Lige šampiona.

Nisu tako mislili fudbaleri Totehema, koji su nakon 45. minuta revanš utakmice imali zaostatak od tri gola, a onda su za samo četiri minuta, u periodu od 55. do 59. minuta, sa dva gola Lukasa Moure Totehem stigli na samo jedan gol do plasmana u finale.

Pritisak “pjevaca” se isplatio na startu drugog poluvremena, sve je krunisao Lukas Moura koji je, pratio akciju svog tima,  došao do lopte na oko  20 metara, sprintom utrčao u kazneni, bio brži od čuvara i šutem po zemlji savladao Andrea Onanu.

Samo četiri minuta kasnije Onana je odlično intervenisao, ali se odbrana Ajaksa spetljala nakon odbijene lopte, sve je to Moura pratio, došao do lopte, a onda majstorski pronašao put do mreže.

Engleskom timu odgovarala je minimalna pobjeda u kojoj bi dali više od jednog gola, a s obzirom na takvu računicu Totenhem je krenuo na sve ili ništa.

Ipak u trenucima velikog pritiska gostujućeg tima Ajaks je bio u odličnoj prilici. Odličnu priliku imao je Zieš u 63. mintu utakmice, ponovo nakon asistencije Tadića koji je sa lijeve strane poslao milimetarski precizan centaršut, a Ziješ šutira zamalo pored gola. Isti igrač u 79. minutu pogađa stativu u trenucima kada je Loris već bio savladan.

Nastavlja Totenhem sa pritiskom, gol Ajakasa u ovim trenucima “visio je u vazduhu” a u 84. minutu nova šansa za goste. Jedna lopta bukvalno je šetala po gol liniji, a Onana je, bravuroznom intevencijom, vadi bukvalno sa gol linije.

Pet minuta sudijske nadoknade se igralo, a u četvrtom u napad je krenuo i golman Totenhema Ugo Loris. Ajaks se odbranio, a onda je Moura, u bukvalno poslednjim sekundama postigao svoj treći gol na utakmici i svom timu donio finale.