NEMA MU RAVNOG Đoković ispisao istoriju i još jednom pokazao da je najbolji teniser svih vremena (FOTO, VIDEO)

To je to, Novak Đoković je ispisao istoriju tenisa, osvojio je 23. gren slem titulu u karijeri i ušao u besmrtnost.

Novak Đoković

Već godinama se vodi borba za priznanje najboljeg tenisera svih vremena i čini se da polako ulazi u završno poglavlje. Đoković je od danas i zvanično teniser sa najviše gren slem titula pošto je iza sebe ostavio Rafaela Nadala.

Nole je u finalu Rolan Garosa savladao Kaspera Ruda s 3:0, po setovima 7:6(1), 6:3, 7:5 i tako došao do trećeg trofeja na turniru u Parizu. Meč je trajao preko tri sata.

Nole je Rolan Garos osvajao 2016. i 2021. Dodajmo i to da je četiri puta poražen u finalima i to tri puta od Nadala i jednom od Stena Vavrinke.

Ovo je Noletu i Rudu bio peti međusobni duel i srpski teniser je slavio u svim mečevima. Ova pobjeda donijela mu je i povratak na prvo mjesto ATP liste i sa vrh je svrgnuo Karlosa Alkarasa kojeg je savladao u polufinalu turnira u Parizu.

Nije sve počelo tako dobro za Noleta koji je na startu prvog seta gubio s 0:3. Međutim kako je vrijeme odmicalo Đoković je igrao sve bolje i u sedmom gemu je vratio brejk minusa te na kraju prvi set odveo u taj-brejk. Tamo je pokazao da je to njegov teren i prosto je počistio Ruda s 7:1 i tako osvojio prvi set.

U drugom setu potpuno druga priča. Nole je bio taj koji je napravio brejk na startu i tako je poveo s 3:0. Rud je pokušavao i u nekoliko navrata bio blizu brejka, ali je Nole iskusno čuvao prednost i poveo sa 2:0 u setovima što se pokazalo kao prevelik zaostatak za Norvežanina koji i dalje čeka prvu gren slem titulu.

Treći set je Nole osvojio bez velikih problema s 7:5 iako to rezultat možda i ne govori. Đoković je lako osvajao svoje gemove, dok se Rud mučio. Ipak, Norvežanin je na kraju poklekao pošto je Nole napravio brejk u 11 gemu.

Nole je osvajanjem ovog trofeja postao najstariji osvajač Rolan Garosa. On je srušio rekord Nadala koji je prošle godine pehar osvojio s 36 godina i dva dana, dok Nole danas ima 36 godina i 20 dana.

TOK MEČA:

Đoković – Rud 3:0 (7:6, 6:3, 7:5)

7:5 Nole je odigrao još jedan sjajan gem i slavlje može da počne.

6:5 Kakav gem je odigrao Nole koji uzima servis protivniku i sada servira za meč.

5:5 Ponovo gem sa nulom. Nole je dominirao na terenu i lagano je osvojio novi gem.

4:5 Kakva borba u Parizu, oba tenisera čuvaju svoj servis i kako stvari stoje taj-brejk će odlučiti pobjednika ovog seta.

4:4 Uz malo problema, po prvi put u ovom setu, Nole osvaja gem. Sada je pritisak na Norvežaninu.

3:4 Siguran gem Ruda koji drži u životu šansu za osvajanje prvog seta u mečevima protiv Đokovića.

3:3 Rutinski Nole osvaja novi gem na svoj servis. Neizvjesnost u trećem setu se nastavlja

2:3 Opet se Rud patio, ali je nekako uspio da osvoji gem. Čini se da je samo pitanje vremena kada će Nole napraviti brejk.

2:2 Nole ponovo bez problema osvaja gem na svoj servi. Rud jednostavno ne može da zaprijeti Đokoviću

1:2 Imao je Nole brejk loptu, ali je ipak Rud uspio da osvoji gem. Norvežanin sve teže osvaja poene i čini se da je preokret nemoguća misija.

1:1 Nole bez izgubljenog poena osvaja gem na svoj servis. Rud nije imao nikakvu šansu.

0:1 Rud je osvojio prvi gem u trećem setu i tako je pokazao da ne odustaje od trofeja.

Treći set

6:3 Nole osvaja drugi set i ide ka novom trofeju.

5:3 Imao je Novak dvije set lopte, ali ih nije iskoristio. Srbin će sada servirati za osvajanje seta.

5:2 Rud je pružio otpor, ali je Nole ipak uspio da osvoji gem na svom servis i čini se da samo čudo može da ga zaustavi na putu ka osvajanju drugog seta.

4:2 Rud se ne predaje tako lako i osvaja gem na svoj servis. Đoković ima prednost brejka i sada servira za korak bliže osvajanju drugog seta.

4:1 Nole čuva prednost brejka u drugom setu i veoma je blizu vođstva od 2:0.

3:1 Rud osvajanjem gema prekida seriju Đokovića na startu drugog seta.

3:0 Nole igra fantastično, protivniku ne dozvoljava lagane poene i prestao je da griješi kao na startu prvog seta. To je dalo rezultat i već ima sigurnu prednost u drugom setu.

2:0 Nole je nastavio u sjajnim ritmu i na servis Ruda. Istina iskoristio je tek četvrtu brejk loptu, ali je uzeo servis protivniku.

1:0 Nole je lako osvojio gem na svom servis i na najbolji mogući način je počeo drugi set.

Drugi set

7:6 Nole bez greške igra taj brejk na Rolan Garosu. Prosto je počistio Ruda (7:1) i nakon preokreta je osvojio prvi set.

6:6 Taj brejk će dati oduku ko će biti osvajač prvog seta u finalu Rolan Garosa. Taj brejk je Noletov teren jer nije izgubio niti jedan taj brejk na ovom turniru. Đoković ima 5 od 5, a Rud 1 od 1.

5:6 Rud osvaja gem na svoj servis i ponovo je pritisak na srpskom teniseru koji mora da osvoji gem na svoj servis.

Srpski navijači bodre Noleta

5:5 Ponovo je Nole imao problema na svoj servis, ali je uspio da osvoji gem i produži prvi set.

4:5 Imao je Nole priliku za brejk, ali je nije iskoristio. Rud je prekinuo seriju srpskog tenisera od dva vezana gema i sada Đoković servira za ostanak u prvom setu.

4:4 Nakon problema Nole je ipak potvrdio brejk i u potpunosti se vratio u prvi set. Rud je imao brejk loptu, ali Đoković je uspio da izvuče gem.

3:4 Vidljivo je da Nole igra sve bolje kako meč odmiče. Iako je imao nekoliko grešaka koje mu nisu svojestvene Đoković je u sedmom gemu uzeo servis protivniku i sada će servirati za izjednačenje.

2:4 Nole ponovo bez problema osvaja gem na svoj servis, ostaje nam da vidimo da li može uzeti servis protivniku.

1:4 Greške kumuju tome što Nole ima tri gema zaostatka u prvom setu protiv Ruda. Srbin je opet dosta griješio i Norvežanin čuva brejk prednosti

1:3 Nole se polako budi i bez izgubljenog poena osvaja gem na svoj servis.

0:3 Nole je odigrao dobar gem, ali je opet napravio dosta grešaka i protivniku je omogućio da potvrdi brejk iz prethodnog gema.

0:2 Nole nije baš najbolje ušao u ovaj meč i Norvežanin mu već na startu uzima brejk. Rud je iskoristio tek treću brejk loptu i povećao prednost na startu meča.

Kilijan Mbape i Zlatan Ibrahimović gledaju finale Rolan Garosa

0:1 Rud je prvi servirao i bez problema je osvojio prvi gem u finalu Rolan Garosa.

Prvi set

– Iako je finale trebalo da počne sa zatvorenim krovom čini se da ipak neće biti tako. Informacije se mijenjaju iz minuta u minut.

Uoči meča

Srpski teniser Novak Đoković igra jedan od najvažnijih duela u karijeri, u finalu Rolan Garosa protiv Kaspera Ruda, a taj meč je trebao početi od 14.30. Ipak kako se odužilo finale ženskih dublova, koje je trajalo skoro 3 sata Đoković i Rud će malo kasnije izaći na teren. Prema najnovijem rasporedu ova dva tenisera igraće od 15 časova.

Nedugo nakon što je termin finala pomjeren organizatori su spremili još jedno iznenađenje. Krov nad stadionom Filip Šatrije se zatvara, pa će finale biti odigrano praktično u dvoranskim uslovima. Krov se zatvara zbog straha od kiše.

Novak Đoković je odlučio da subotu provede u društvu porodice, prije svih nasljednika Stefana i Tare, koji su juče stigli u Pariz, i da ne trenira. Ali je zato trenirao danas u danu kada igra jedan od najvažnijih mečeva karijere. Istina on je odigrao bezbroj bitnih i teških mečeva, ali čini se da ovaj nosi najveći teret.

Srpski teniser je oko 40 minuta trenirao na terenu broj 2, a trener Goran Ivanišević mu je davao posljednje savjete pred duel sa Rudom.

Nije samo Nole trenirao danas nego je to isto uradio i Norvežanin čiji trening je trajao nešto kraće od Đokovićevog.

Inače, Đoković i Rud su do sada igrali četiri puta i u sva četiri meča je slavio Nole i to bez izgubljenog seta.