NESALOMIVI NOLE Đoković slavio u ČUDNOM MEČU sa čak 8 vezanih brejkova

Novak Đoković se plasirao u treće kolo Mastersa u Monte Karlu nakon veoma čudnog meča u kojem je sa 2:1 savladao Nijemca Filipa Kolšrajbera. Nevjerovatno zvuči podatak da je u drugom i trećem setu viđeno čak osam uzastopnih brejkova.

FOTO SEBASTIEN NOGIER/ EPA

Novak Đoković se namučio kako bi dobio prvi set. Srpski teniser je u dva gema na svoj servis morao da spasava brejk lopte. Prvo je u petom gemu Nijemac imao dvije šanse. No Đoković je podigao nivo igre, uspio da pogodi i dođe do gema. Slična situacija je viđena i u sedmom gemu.

Nakon što je spasio dvije brejk lopte, najbolji teniser svijeta je zaigrao agresivnije napao je protivnika i uspio da napravi brejk. Zatim je bio siguran na svoj servis i dobio prvi set sa 6:3.

Drugi set je donio puno uspona i padova u igri a na kraju je zabilježeno čak sedam uzastopnih brejkova.  Đoković je prvo na svoj servis napravio dvije velike greške i praktično poklonio gem Kolšrajberu za 1:3. Nakon toga nijedan teniser nije uspio da sačuva svoj servis.

Iako je zaigrao veoma defanzivno Novak je uspio da napravi ribrejk a zatim je zatražio ljekarsku pomoć zbog povrede palca desne ruke. Međutim nastavio je broj 1 na ATP listi sa greškama, što je Kolšrajber znao da kazni. Đoković je od bijesa polomio reket. Nijemac se međutim mučio na svoj servis pa je i on gubio gemove , ali je na kraju ipak dobio drugi set sa 6:4.

Na početku trećeg seta još jedan brejk. Đoković je sjajno napao rivala i bez izgubljenog poena došao do prednosti. Zatim je srpski teniser spasio čak tri brejk lopte i napokon sačuvao svoj servis , pa je poveo 2:0. Zatim je sačuvao servis do kraja meča iako je Nijemac imao prvo brejk loptu u devetom gemu . Zatim je Kolšrajber u desetom gemu spasio i tri meč lopte ali ne i četvrtu.

Đoković se tako revanširao za poraz u Indijan Velsu ali je jasno da će u nastavku turnira morati da podigne svoju igru ako želi da ostvari bolji rezultat. U trećem kolu igra protiv boljeg iz duela Dijego Švarcman Tejlor Fric.