NESTVARNO Bajern "razbio" Darušafaku i ubacio 116 poena

Košarkaši Bajerna deklasirali su Darušafaku 116:70 i došli do treće pobjede u Evroligi. Četa Dejana Radonjića je u drugoj i trećoj četvrtini u potpunosti „razbila“ odbranu turskog tima, a crnogorski trener nastavio je sa dobrim rezultatima u elitnom takmičenju i nakon odlaska iz Crvene zvezde.

FOTO EPA/LUKAS BARTH TUTTAS

Odlična odbrana donijela je lagane poene iz kontri, pa je prednost njemačkog tima većim dijelom meča samo rasla. Bavarci su imali brz protok lopte birali su dobra rješenja u napadu( u jednom trenutku imali šut za tri poena 10 od 15 pokušaja) pa su u drugoj i trećoj četvrtini ubacili po 33 poena i u potpunosti su kontrolisali meč, te nanijeli pravi debakl rivalu. Na kraju su djelovali kao tim iz NBA lige.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Devin Buker sa 18 poena, dok su po 16 postigli Nihad Đedović i Peteri Koponen. Vladimir Lučić je imao osam poena, dok je Stefan Jović podijelio sedam asistencije uz četiri poena . Nemanja Dangubić je ubacio šest poena.

Inače Bajern je došao na treće mjesto Evrolige po broju ubačenih trojki na jednom meču. Imali su čak 18 pogodaka za tri poena.

Real siguran

Foto EPA Jim Hollander

Real Madrid je na gostovanju bio ubjedljiv protiv Makabija i slavio je 87:66 te je zadržao maksimalan učinak u Evroligi. Madriđane je predvodio Serhio Ljulj sa 17 poena, dok je na drugoj strani Skoti Vilbekin imao samo pet poena i očito je da se nije dovoljno oporavio.