NEZVAN GOST NA TERENU Alpaka prekinula amatersku utakmicu u Engleskoj (VIDEO)

Amaterske fudbalske lige u Engleskoj nose posebnu draž, sa njih često stižu neobične vijesti, a jedna zanimljivost desila se i proteklog vikenda.

Naime, meč Karlton Atletik Ilkli Taun (0:2) prekinut je pet minuta prije kraja prvog poluvremena jer je na teren utrčala alpaka (vrsta lame).

U Engleskoj postoji mnogo farmi koje se bave uzgojem pomenutih životinja, a jedna od njih je vjerovatno pobjegla i odlučila da fudbalsku utakmicu učini zanimljivijom.

U trenutku ulaska alpake kojoj je ime Oskar, bilo je 0:0, a poslije toga gosti su postigli dva gola i stigli do trijumfa.

Poslije meča iz rukovodstva Ilklija su najavili da razmišljaju da im alpaka ubuduće bude maskota kluba, ali je jedan navijač Karltona za lokalne medije rekao da se to neće desiti.

– Ilkli ne može da nam oduzme Oskara, on je navijač Karltona, kada igramo kod kuće često je pored terena. Sada je odlučio da uđe u teren jer je sudija griješio na našu štetu – poručio je pomenuti fan domaćih.