NOLE RUTINSKI Đoković zbrisao Kovačevića, neka se spremi Fučović (FOTO, VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Novak Đoković

Treći nosilac zbrisao je „poluzemljaka“ Aleksandra Kovačevića sa pariske šljake 3:0 (6:3, 6:2, 7:6) i moglo bi se reći da je imao dobar trening za iskušenja koja slijede.

Već ranije smo pisali koliko je ovaj grend slem značajan sa aspekta borbe za GOAT titulu, jer ukoliko bi Đoković treći put podigao pehar u Parizu, vrlo teško bi ga iko više mogao stići na putu do vječnosti, s obzirom na stanje Rafaela Nadala i odluku da ne igra do kraja godine.

Svjestan važnosti trenutka, Đoković je bio fokusiran i raspoložen mnogo bolje nego na prethodnim turnirima na šljaci ove godine. Već na startu meča pokazao je ko je gazda na terenu i dao do znanja Kovačeviću da neće imati nikakve šanse.

Sa dva brejka u prvom setu stigao je do vođstva od 1:0, a prema sličnom receptu riješio je i drugi set. Rani brejk, zatim potvrda istog odveli su meč u jednosmjernu ulicu iz koje Kovačević nije uspjevao da pronađe izlaz. Kovačević je pružio odličan otpor Noletu u trećem setu u kojem je imao i dva brejka, ali više od toga u ovom meču nije mogao.

Rival u drugom kolu biće mu nezgodni Mađar Marton Fučović kojem igra na šljaci ipak nije najomiljenija.

TOK MEČA ĐOKOVIĆ – KOVAČEVIĆ 2:0 (6:3, 6:2)

TREĆI SET

6:6 Gledaćemo taj brejk u trećem setu.

5:6 Bio je Nole na korak do pobjede pošto je na 5:4 servirao za pobjedu, ali je Kovačević osvojio dva gema u nizu i tako se vratio u igru.

4:3 Nole pravi novi brejk u trećem setu i sada je na dva gema od pobjede.

3:3 Kovačević je uzeo servis Noletu i potpuno se vratio u igru u trećem setu.

3:2 Izgledalo je da je Đoković na pragu novog brejka i praktično kraja meča, ali se Kovačević izvukao sa nekoliko sjajnih poena i ostao u igri.

2:0 Ponovo brejk za Novaka, i treći set kreće na fenomenalan način. Ni poen nije uzeo Kovačević na svoj servis. Potom je Đoković na svoj servis imao raspravu sa sudijom zato što se u jednom momentu oglasio senzor za “nec” zbog jakog vjetra. Novaku se to nije svidjelo pa je počeo da se buni kod glavnog sudije. Nakon svega, senzor je isključen, a Đoković je burno proslavio naredni poen i ovjerio brejk.

DRUGI SET

6:2 Đoković je bez problema povećao na 2:0 i čini se da do kraja meča neće imati nikakvih problema

4:1 Imao je Đoković priliku za dupli brejk u trećem gemu, ali se Kovačević spasao. Ipak, nije mu to pošlo za rukom u petom pa Đoković već vodi sa 4:1 i korača ka drugom setu

1:0 Odmah na startu drugog seta brejk Đokovića. Srpski as je pritisnuo Amerikanca i to se isplatilo, pa je drugi set otvorio onako kako je samo poželjeti mogao

PRVI SET – 6:3

6:3 Bez većih problema, sigurno, autoritativno i u skladu sa kvalitetom Đoković je stigao do prvog seta

5:2 Napravio je srpski teniser brejk u šestom gemu, a zatim ga lakoćom i potvrdio, pa mu je sada otvoren put ka osvajanju prvog seta

2:2 Napao je Novak u ovom gemu, imao prednost od 30:15, otišao je gem na razliku, ali uz par neiznuđenih grešaka dozvolio povratak 24-godišnjem Amerikancu.

2:1 Bez problema za Novaka na startu meča, i ovaj gem je osvojio, a da je u gemu izgubio samo jedan poen.

1:1 Kovačević je sjajno otvorio svoj servis gem i pokazao da nije došao sa bijelom zastavom pred Novaka, pa je tako poravnao rezultat bez mnogo muke.

1:0 za Novaka, najbolji srpski teniser na otvaranju meča dopustio je Amerikancu samo jedan poen.