NOVA POBJEDA ORLOVA Bugarska Beroa pala u Banjaluci

Košarkašice Orlova ostvarile su treću pobjedu u WABA ligi, a Banjalučanke su u 15. kolu pobijedile tim bugarske Beroe rezultatom 96:78.

Orlovi su imali i igračku i rezultatsku inicijativu u prvom dijelu prve četvrtine nakon čega je bugarski tim stigao do izjednačenja, a na tri minuta do kraja prve dionice i prednosti od pet poena viška (22:17). Iako su Orlovi uhvatili priključak koševima Ivanove na 26 sekundi gošće odlaze na plus šest, a ovom razlikom završena je prva četvrtina (32:26).

Furiozno su košarkašice Orlova ušle u nastavake i serijom 13:0 u prvoj polovini druge dionice prešli su u vođstvo 39:35. Ovaj period iogre Banjalučanke su dobile sa 34:13 i potpuno zasluženo su na odmor otišle sa prednošću od 15 poena 60:45. Poslije izjednačene treće četvrtine orlovi u posljednji dio igre ulaze  sa prednošću od 15 poena 77:62

Predvođene u ovoj utakmici sjajnim Tamarom Rajić i Marinom Ristić Banjalučanke su uspjele sačuvati prednost i zabilježiti još jednu pobjedu u WABA ligi.

Najefikasnija u timu Orlova bila je Tamara Rajić sa 28 poena dok je Marina Ristić dodala 20. S druge strane tim Beroe predvorile du Adijat Adams i Karina Konstantinova sa po 14 poena.

Za Košarkašice orlova ovo je bila treća pobjeda u sezoni dok su s druge strane Odbojkašice Beroe doživjele tek četvrti poraz.