NOVAK BEZ TROFEJA U PARIZU Nije mu bio dan, a Nadal kao u transu

Novak Đoković nije uspio da osvoji Rolan Garos. Potpuno zasluženo je Rafael Nadal slavio u finalu sa 3:0 (6:0, 6:2, 7:5).

Puno problema na startu finala imao je srpski as koji je prvi set izgubio bez osvojenog gema. Dva brejka je i u drugom imao Španac te mu je pripao bez većih problema. Stizao je Španac sve tp se moglo stići, s druge strane Novak nije bio ni sjena igrača koji je na broju jedan pa je Rafa ovaj set dobio lako sa 6:0.

Za nijansu bolje Novak je igrao u drugom setu u kojem je Nadal uz dvije brejk lopte stigao do vođstva od 5:1. Uspio je srpski teniser da dođe do još jednog gema u ovom setu nakon kojeg je Nadal bio veoma blizu odbrane titule u Parizu.

I treći set Nadal je bolje otvorio, prvi je došapo do brejka za vođstvo od 3:2 ali je bio evidentno da je u ovom setu Novak podigao svoj nivo igre.

Prvi put u ovom meču Novak je do brejka u narednom gemu, nakon dva sata i deset minuta, za izjednačenje 3:3. Uslijedila su tri servis gema u kojima su i jedan i drugi bili sigurni pa je Novak primorao Rafu da servira za ostanak u trećem setu.

Španac je uspio da dobije ovaj gem za izjednačenje na 5:5. Novak je u na svoj servis imao dobru situaciju, vodio je sa 40:30, a onda je Nadal izjednačio, pa došao do brejk lopte na koju je Novak napravio duplu servis grešku.

Rafael Nadal je odservirao sjajno u poslednjem gemu za svoju 13. titulu na Rolan Garosu, a ostaonje nepobjediv u finalima ovog turnira.