NOVAK SE BORIO KAO LAV, ALI UZALUD Umor i Nadal bili su jači, Špancu deveta titula u Rimu

Novak Đoković nije uspio da osvoji Masters u Rimu. U finalu je poražen od Rafaela Nadala sa 2:1 (6:0, 4:6, 6:1).

FOTO: EPA07584629 NOVAK DJOKOVIC OF SERBIA IN ACTION AGAINST RAFAEL NADAL OF SPAIN DURING THEIR MEN'S SINGLES FINAL MATCH AT THE ITALIAN OPEN TENNIS TOURNAMENT IN ROME, ITALY, 19 MAY 2019. EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Prvi set protiv Nadala, Novak će sasvim sigurno pokušati što prije zaboraviti jer srpski teniser nije osvojio niti jedan poen, a teško je uopšte sjetiti se kada je Novak završio jedan set bez osvojenog poena. Ovaj je izgubio za samo 41 minut.

Itekako se osjetilo, sa jedne strane umor Novaka, a sa druge svježina sa kojom je Španac ušao u ovaj meč.

U drugom setu oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, a Novak je čak u petom gemu propustio jednu brejk loptu. Prve probleme Srbin je imao u sedmom gemu kada je Nadal imao čak tri brejk lopte, međutim, Novak je uspio herojski da se vrati u meč, izjednačio je, uslijedio je as za prednost, a onda neforsirana greška španskog tenisera poslije koje je Đoković poveo sa 4:3.

Nadal je u narednom gemu izjednačio, a na Novaku se itekako osjetio umor i nedostatak svježine, međutim, srpski teniser je nastavio da izvlači i posljednje atome snage iz sebe i zaigrao je najbolje baš kada je to najpotrebnije. Pri rezultatu 5:4 Nadal je servirao za ostanak u drugom setu, imao je Španac i set gem loptu, međtim, Novak je preokrenuo rezultat i iskoristio prvu set loptu.

U trećem setu, Nadal odmah u prvom gemu dolazi do ranog brejka, i to u situaciji kada je Novak imao dvije priike da povede sa 1:0, međutim, pravio je velike greške što je Španac iskoristio. Rafa je dobio i drugi set, a Novak je i ovaj gem, baš kao i prvi završio neuspješnim drop šot udarcem.

Imao je novu brejk loptu Nadal i priliku za još ubjedljivije vođstvo, međutim, ponovo je Novak odigrao tri dobra poena kada je to bilo najpotrebnije i zadržao je priključak za Špancem. Nadal je osjetio koliko je Novak umoran u tim trenucima dodao je gas, poveo sa 3:1, a onda došao do još jedne brejk lopte za vođstvo od 4:1.

Kao da je ovo bio znak da će Rafael Nadal doći do titule u Rimu, svoje devete, a 34. na mastersima.

Novak je prije ovog meča ima četiri uzastopne pobjede u finalima Rima nakon tri seta, a svaki put je pobijedio nakon preokreta.