NOVI PORAZ ODBOJKAŠA SRBIJE Bod ohrabrenja za mladi tim Nikole Grbića

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u poslednjem kolu turnira četvrte grupe prvog vikenda Druge Lige nacija 2019. u Novom Sadu. Rusija je večeras, u dvorani SPC “Vojvodina”, pobijedila Srbiju sa 3:2, po setovima (20:25, 26:24, 23:25, 25:22 i 15:10) poslije 142 minuta igre.

U iznavrednoj atmosferi izabranici Nikole Grbića su odigrali odličan meč protiv Rusije i osvojili jedan bod, iako su po prikazanom zaslužili i više.

Tokom čitave utakmice se vodila žestoka borba za svaki poen i osim u prvom setu, setovi su osvajani u finišu kada se igralo poen za poen.

Srbija je povela sa 1:0 posle mnogo bolje igre od Rusije, da bi potom u naredna dva seta posustala u finišu, na korak od trijumfa prije svega u drugom setu. U trećem setu su Rusi imali prednost u finišu i sačuvali su je do kraja za vođstvo od 2:1. Uspjela je Srbija odličnom igrom da stigne do izjednačenja na 2:2, a zatim i do prednosti u petom setu, koji je ipak na kraju pripao Rusiji.